Akçaabat'ın Dört Bir Yanında Hizmet Var

Akçaabat'ın Dört Bir Yanında Hizmet Var

Akçaabat Belediyesi tarafından şehrin dört bir yanında eşzamanlı olarak kültür sanat faaliyetlerinden fen işlerine; park ve bahçe çalışmalarından temizlik işlerine kadar birçok çalışma yapılıyor.

AKÇAABAT’IN DÖRT BİR YANINDA HİZMET VAR

Akçaabat Belediyesi tarafından şehrin dört bir yanında eşzamanlı olarak kültür sanat faaliyetlerinden fen işlerine; park ve bahçe çalışmalarından temizlik işlerine kadar birçok çalışma yapılıyor.

PARK VE BAHÇELERDE BAKIM ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Akçaabat Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ilçe genelindeki parklarda, bahçelerde ve yaşam alanlarındaki bakım çalışmalarına devam ediyor.

Yabani otların ve çimlerin ayıklanması, kuruyan ağaç dallarının ve yapraklarının budanması, mıntıka temizliğinin ve çevre düzenlenmesinin yapılması gibi pek çok çalışmaları ara vermeksizin devam ettiren ekipler, daha temiz bir Akçaabat için tüm vatandaşların duyarlı davranmalarının büyük önem taşıdığını vurguladılar.

TEMİZLİK ÇALIŞMALARI HAT SAFHADA İLERLİYOR

Akçaabat Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Ekipleri, Akçaabat’ın her köşesinin bakımına ve temizliğine özen gösteriyor.

Akçaabat Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin periyodik olarak yaptığı mahalle temizlik çalışmalarının yanı sıra haftanın her günü kent genelinde de temizlik çalışmaları kapsamlı olarak yapılıyor. Cadde ve sokaklar tazyikli suyla, çöp konteynerleri ise köpükle yıkanıp dezenfekte ediliyor.

HER AKŞAM 20.00’DAN İTİBAREN ÇÖPLER TOPLANIYOR

Temizlik İşleri Müdürlüğü Ekipleri, şehir içinde birçok noktaya yerleştirilmiş olan yer altı çöp konteynerlerindeki çöpleri ve sokak aralarında belirlenen alanlardaki çöpleri çöp toplama aracı ile şehir merkezinde haftanın her günü akşam 20.00’dan itibaren sabaha kadar, kırsal mahallelerde ise belirlenen günlerde topluyor.

Şehirdeki tüm çalışmaları titizlikle takip eden Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, “Her zaman, daha temiz ve daha yaşanılabilir bir Akçaabat için gayret ediyoruz. Akçaabat bizim en güzel sevdamızdır. Yeşille mavinin en güzel tonlarının kucaklaştığı güzel şehrimizi korumak hepimizin asli görevi olmalıdır. Gelecek nesillere, çocuklarımıza güzel bir dünya bırakmalıyız. Bu bilinçle ve farkındalıkla çevremizi temiz tutmalıyız. Temizlik İşleri Müdürlüğü Ekiplerimiz, rutin olarak cadde ve sokakları yıkıyor; süpürüyor. Çöpleri topluyor; çöp konteynerlerini dezenfekte diyor. Ekipler, hafta boyunca 20.00’da Akçaabat’taki tüm çöpleri belirledikleri program dahlinde topluyor.” Dedi.

Akçaabat’ın her noktasıyla ayrı ayrı ilgilenen Başkan Ekim, “Park ve Bahçeler Müdürlüğü Ekiplerimiz, Akçaabat’taki peyzaj çalışmalarını yürütmenin yanı sıra parkların, bahçelerin ve yaşam alanlarının bakımını da yapıyor. Ayrıca ekipler, mevsimine uygun bitkileri uygun koşullarda dikerek sulama işlemini de gerçekleştiriyor. Her mevsim ayrı bir güzelliğe sahip olan Akçaabat’ta park ve bahçe çalışmaları da mevsimine uygun ilerliyor.” Şeklinde konuştu.

 

park-ve-bahce-calismlari-2501222-3.jpeg

whatsapp-image-2022-01-12-at-10-10-46.jpeg

whatsapp-image-2022-01-26-at-11-25-19.jpeg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum
Bölgeden Haber