Lisansları Yetişmedi

Lisansları Yetişmedi

Erzurumspor Federasyondan futbolcu lisaslarını alamayınca maç iptal edildi.

TFF 2. Lig 4. Grup'taki Erzurumspor- Akçaabat Sebatspor maçı, Erzurumspor'da futbolcuların lisanslarının vize edilememesi nedeniyle iptal edildi. Maçın sonucu ile ilgili federasyon karar verecek.

Bugün akşam saat 20.00 de oynanaması gereken Erzurumspor- Akçaabat Sebatspor karşılmaşması ev sahibi takımın futbolcu lisanslarını vize ettirememesi nedeniyle oynanmadı. Karşılaşma saatinde gözlemci ve hakemler hazırladıkları tutanağı her iki kulüp yöneticilerine vermek istedi, A. Sebatspor yöneticileri tutanağı imza karşılığında alırken Erzurumspor'da her hangi bir yönetici tutanağı almadı.


Erzurumspor Basın Sözcüsü Ertuğrul Keskin, futbolcuların 320 bin YTL'lik lisans bedelinin Futbol Federasyonu'na yatırılmaması nedeniyle maç saatinin 1 saat ileriye alındığını belirtti. Keskin, Kulüp Başkanı Cevdet Tamgaç'ın başbakanlık özel kalem müdürlüğü aracılığı ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ulaştığını ve Sağlık Bakanı Recep Akdağ'a lisans konusunun halledilmesi için gerekli işlemleri yaptırması talimatının verildiğini söyledi. Böylece sorunun çözüldüğü ve lisans vizelerinin yapılabilmesi için gerekli olan para ile federasyona olan eski borç miktarının bankaya yatırıldığını tahsilat makbuzunun ise Futbol Federasyonu'na fakslandığını ifade eden Keskin, yaşanan olayın Erzurumspor'a yakışmadığını ifade etti. Keskin, "Bu olay Erzurum'a, Erzurumspor'a yakışmadı. Verilen destek sözleri yerine getirilmediği için böyle bir sorunla karşılaştık."dedi.

Keskin'in bu açıklamasına rağmen, federasyondan gerekli yazı gelmediği için bir saat bekleyen hakem heyeti ve federasyon gözlemcileri saat 21.00'de maçın artık oynanamayacağını kendilerine herhangi bir talimat yada yazı gelmediğini açıklayarak staddan ayrıldılar.

Maçın oynanamayacağı her iki kulüp yöneticilerine bildirildikten sonra Erzurumsporlu futbolcular polis otobüsü ile kulübe giderken, hakemlerde polis otosu ile staddan ayrılarak kaldıkları otele gittiler.

Bu arada, maçın resmi başlama saati olan 20.00 de stada alınmayan taraftarlar, daha sonra 'maç oynanacak' açıklaması ile stada alındı. Yaklaşık 8 bin taraftar, bu kez de maçın oynanmayacağını öğrenince yönetimi protesto ederek istifaya davet etti. Taraftarlar, 'Sahipsiz memleket' şeklinde slogan atarak siyasileri, yerel yöneticileri ve kulüp yönetimini protesto ettiler. Tribündeki taraftarlar polis eşliğinde staddan çıkartılırken, karşılaşmanın sonucu ile ilgili federasyonun hafta içindeki toplantısında karar vermesi bekleniyor.

 

TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU FUTBOL MÜSABAKA TALİMATI nın 27.Maddesine göre;HÜKMEN YENİK SAYILMALAR:

MADDE 27:
Hükmen yenik sayılmayı gerektiren durumlar aşağıda belirtilmiştir:
a) Müsabakanın ilan edildiği sahaya, belirlenen saatte 9 (dokuz) kişiden az bir kadro ile
çıkmak veya müsabaka başlamadan önce sahayı terk etmek, ya da müsabaka esnasında
herhangi bir sebeple kadronun 6 (altı) kişiye inmesi, (bu durumda müsabakaya devam
edilmez.)
b) Kulübe tescilli olmayan veya o sezon için lisans vizesi yapılmamış futbolcu oynatılması,
c) Futbolcuların lisanslarının veya Federasyonun onaylı isim çizelgelerinin hakeme ibraz
edilmemesi neticesinde maçın yapılmamış olması,

c) bendine göre maçı 3-0 hükmen kazanmamız gerekiyor.


 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
9 Yorum
Spor