Akyazı Projesinde Önemli Gelişme

Akyazı Projesinde Önemli Gelişme

Trabzon'da yaklaşık 2 yıldan beri tartışma konusu olan Akyazı Projesi kapsamındaki modern stadın inşa edilmesi için fikir birliğine varıldı.

 Rize’de açılışı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan 15 bin kişilik stat ile birlikte Trabzon’da inşa edilmesi tartışılan Akyazı Projesi’ndeki 40 bin kişilik stat yeniden gündeme geldi. Rize’de Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Özak ile Başbakanlık Başdanışmanı Mehmet Atalay’ın da katıldığı mini bir zirve yapıldı.

 

Çalışmalar Hızlandırılacak

TOPLANTIDA Başbakan Erdoğan’ın talimatı üzerine Akyazı’daki dolgu alanı üzerinde öncelikli stadyumun inşa edilmesi için daha önce belirlenen alanların yapımcı firmaya devir edilmesi çalışmalarının hızlandırılması kararlaştırıldı. Yeni stadın yapılması konusunda bu ay içinde Devlet Bakanı Özak’ın başkanlığında Trabzon’da vali, belediye başkanı, danışman Mehmet Atalay, Gençlik ve Spor Genel Müdürü, Trabzonspor Başkanı Sadri Şener’in katılacağı bir toplantı yapılacak.

 

Trabzon’da yaklaşık 2 yıldan beri tartışma konusu olan Akyazı Projesi kapsamındaki modern stadın inşa edilmesi için fikir birliğine varıldı. Rize’de açılışı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan 15 bin kişilik stat ile birlikte Trabzon’da inşa edilmesi tartışılan Akyazı Projesi’ndeki 40 bin kişilik stat yeniden gündeme geldi. Başkan Sadri Şener’in de Başbakan Recep Tayyıp Erdoğan ile görüşmeyi planladığı ancak gerçekleştiremediği stat projesiyle ilgili olarak bakan ve danışmanlar konuyu tartıştı ve Bordo-Mavili camiaya müjdeli haberi verdi. Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Özak il Başbakanlık Başdanışmanı Mehmet Atalay’ın da katıldığı mini bir zirve Rize’de yapıldı. Zirvede Başbakan Erdoğan’ın da yapılması için talimat verdiği yeni stat konusu ele alındı.

 

NİHAİ TOPLANTI TRABZON’DA

 

Rize’de gerçekleştirilen zirvede, Kayseri ve Rize’de yapılan modern statların ardından Trabzon’da daha iyi bir stadın bulunmamasının büyük bir eksiklik olduğu konusunda hem fikir olundu. Akyazı’daki dolgu alanı üzerinde öncelikli stadyumun inşa edilmesi için daha önce belirlenen alanların yapımcı firmaya devredilmesi çalışmalarının hızlandırılması da kararlaştırıldı. Başbakan Erdoğan’ın da stadın bir an önce bitirilmesi isteğinin alınan kararda etkili olduğu bildirildi. Yeni stadın yapılması konusunda bu ay içinde Devlet Bakanı Özak’ın başkanlığında Trabzon’da vali, belediye başkanı, danışman Mehmet Atalay, Gençlik ve Spor Genel Müdürü, Trabzonspor Başkanı Sadri Şener’in katılacağı bir toplantı yapılarak yol haritasının belirleneceği de bildirildi. Bu gelişme sevinç oluşturdu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Spor