Milletvekili Örs Akçaabat'ta

Milletvekili Örs Akçaabat'ta

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs, İlçe ziyaretleri kapsamında Akçaabat'taydı

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs, İlçe ziyaretleri kapsamında Akçaabat'taydı

Örs, beraberinde Akçaabat İlçe Başkanı Mustafa Mısır, Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Aslan Güner, Akçaabat Belediye Meclis Üyesi Hakan Kuvvet ve ilçe yöneticileri ile birlikte Akçaabat'ın mahallerinde esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelerek sorunlarını dinledi. 

ELEKTRİK KESİNTİLERI MAĞDUR EDİYOR 

Burada yaptığı açıklamada Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, "Akçaabat ilçemizin bir çok sorunu var. İktidar, turizm, kültür ve spor kenti Akçaabat'ın sorunlarına kulaklarını tıkamıştır. Alt yapıdan, üst yapıya; yatırımdan, istihdama bir çok sorun bugün Akçaabat'ta çözüm beklemektedir. İşsizlik ve geçim sıkıntısı almış başını gidiyor. Başta yaylalar olmak üzere Akçaabat'ın birçok bölgesinde yaşanan yol sorunları, elektrik kesintileri ve su kirliliği vatandaşı mağdur etmektedir. Günümüz şartlarında elektrik kesintisi yaşanması ne ile izah edilebilir? Vatandaşlar, Hıdırnebi Yaylasındaki elektrik kesintisi nedeniyle mağdur olduklarını ifade etmişlerdir. Buradaki işletme sahipleri Hıdırnebi 'ye gelen turist ve ziyaretçilere hizmet veremediklerini söylüyorlar. Bu sorun bir an önce giderilmeli, Hıdırnebi'deki karanlığa son verilmelidir. Ayrıca Akçaabat'ta yaşanan yol sorunlarına tepkisiz kalınmamalı ve çözüm bulunmalıdır." dedi. 

İŞSİZLİK: AKÇAABAT'IN KANAYAN YARASI 

Gençlerin geleceğinden endişeli olduğuna vurgu yapan Örs, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Her gittiğimiz yerde gençlerimizin iş talepleri ve geleceğe ilişkin endişeleri ile karşılaşıyoruz. İşsizlik Akçaabat'ın da en büyük sorunu, kanayan yarasıdır. Mühendislik okuyup mağazalarda satış temsilciliği yapan, öğretmenlik okuyup kafelerde garsonluk yapan, üniversite mezunu olup gündelik işlerde çalışan ve KPSS'de yüksek puan almasına rağmen Ak Parti'nin kayırmacı ve liyakatsiz zihniyeti sonucunda mülakatla elenen gençlerimizin vebali iktidarın üstündedir. Gençlerimize yazık oluyor. Anne babaların bin bir güçlükle bakıp büyüttüğü, dişinden tırnağından arttırarak okuttuğu bu evlatlarımızın  bugün yaşadıkları sosyal, psikolojik ve ekonomik çıkmazın sorumlusu Ak Parti'dir." 

DÜZKÖY KAVŞAĞI ÇÖZÜM BEKLİYOR 

Açıklamasının son bölümünde, Düzköy yolu hastane kavşağının kapatılmasına değinen İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs, "Daha önce hastane kavşağının kapatılması ile ilgili bölgede esnaf ve vatandaşlarımızla görüşmüş ve kavşağın tekrar açılması yönünde vatandaşlarımızdan gelen talepleri iktidar mensubu arkadaşlara iletmiştim. İYİ Parti olarak Düzköy yolu üzerinde bulunan esnaflarımıza yaptığımız ziyaret sonrası bölgeye giden iktidar mensupları  yaşanan mağduriyetin giderileceğini beyan etmiş ancak beyanları ortada kalmıştır. Bugün hastane kavşağı halen kapalı durumda, oradaki esnaf ve bölge sakinlerinin sorunları devam ediyor. Düzköy yolu hastane kavşağının açılması hem hastane için hem de bölge esnafları için son derece önemlidir." ifadelerini kullandı.

milletvekili-huseyin-ors.jpgduzkoy-kavsagicozum.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum
Siyaset