İşte CHP'nin Adayları

İşte CHP'nin Adayları

29 Mart 2009 tarihinde yapılacak olan mahalli idareler seçiminde aday olacak CHP adayları basına tanıtıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Akçaabat İlçe Teşkilatı, ilçedeki bazı belde belediye başkan adaylarını açıkladı.
Parti binasında düzenlenen basın toplantısında konuşan İlçe Başkanı Mustafa Nadir, seçim süresince inkarcılık ve abartı üzerine siyaset yapmayacaklarını, geçmişin eleştirisini değil muhasebesini yaparak geleceği planlayacaklarını söyledi.
Hiçbir siyasi parti ve adayının açmazlarından siyasi anlamda nemalanmak gibi bir düşünceleri olmadığını ifade eden Nadir, "Adaylarımızın bilgi birikimine, düşünce üretimine ve sorun çözebilme yetenek ve tecrübelerine güveniyoruz, kendilerine kefiliz. Örgüt olarak adaylarımızla birlikte dersimize iyi çalıştık, iyi hazırlandık. Seçimlerde karşımıza çıkması muhtemel olan "neden, niçin, nasıl" sorularının yanıtlarını halkımıza adaylarımızın ağzından vermeye hazırız" dedi.
İlçede öncelikli hedeflerinin, gelecek nesillere çağdaş ve yaşanabilir bir kent sunabilmek olduğunu anlatan Nadir, "Tek ihtiyacımız olan, halkımızın kalbinde var olduğuna inandığımız yerimizi bir daha hiçbir siyasi güce kaptırmamak üzere geri almaktır. Bu nedenle, siyasi parti ve düşünce ayrımı yapmadan, başarının yegane teminatı olarak gördüğümüz her kişi ve kesimin, kısaca Akçaabat seçmeninin sandık iradesine talibiz" diye konuştu.
Nadir daha sonra belirlenen belde belediye başkan adaylarını şu şekilde sıraladı:
"Mersin-Ali Saraç, Akçakale-Ali Türen Öztürk, Darıca-Ali Ekinci, Kavaklı-Mehmet Ali Tamer, Söğütlü-Sinan Kutay, Akçaköy-Ali Kemal Uzun, Derecik-Alaattin Öztürk, Yıldızlı-Asiye Küçük"
Toplantıda, daha önce ismi açıklanan Akçaabat belediye başkan adayı Mahmut Celal Yavruoğlu da hazır bulundu.

Toplantıyı Trabzon basınının yanısıra çoksayıda partili izledi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Siyaset