Erdoğan'dan Muhalalefete Sert Tepki

Erdoğan'dan Muhalalefete Sert Tepki

Cumhurbaşkanı Erdoğan Millet olarak şimdi çok daha büyük atılımların eşiğindeyiz.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Trabzon'da 15 Temmuz Şehitler ve Hürriyet Parkı'nda;

Cumhurbaşkanı Erdoğan Millet olarak şimdi çok daha büyük atılımların eşiğindeyiz.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize mitinginin ardından geldiği Trabzon'da 15 Temmuz Şehitler ve Hürriyet Parkı'nda; Doğu Karadeniz'i Orta Doğu, Kafkaslar ve İran'a bağlayan tarihi İpek Yolu'nun geçtiği güzergahta Trabzon-Gümüşhane kara yolu üzerinde yapımı tamamlanan, dünyanın en uzun 3'üncü, Avrupa'nın ise en uzun çift tüplü kara yolu tüneli Yeni Zigana Tüneli'nin açılış törenine katıldı.

'TERÖR ÖRGÜTLERİNİN DESTEĞİYLE YELKENLERİNİ ŞİŞİRENLERE 14 MAYIS'TA GEREKEN CEVAP VERİLECEK'

Törene eşi Emine Erdoğan ile birlikte gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, kalabalığı selamladı. Burada yaptığı konuşmada ülkeyi sevmenin lafla olmadığını söyleyen Erdoğan, Bu ülkeyi sevmek öyle lafla olmaz. Boş vaatlerle, yalanla, dolanla, devleti küresel şer odaklarının kuyruğuna bağlama taahhüdüyle sevmek asla olmaz. Sevmek hizmetle olur. Sevmek enerjiden savunmaya, dış politikadan, otomotiv sanayine kendi göbeğini kesmekle olur. Sevmek milletimizin yüz yıllık hasretini dindirmekle olur. Sevmek Türkiye Yüzyılı'nı inşa etmekle olur. Sevmek, bize bu toprakları vatan yapanların mirasına sahip çıkmakla, o mirası yaşatmakla, İhya etmekle olur. Trabzon Kandil'den sevilmez, Pensilvanya'dan sevilmez, Londra'dan sevilmez, Trabzon işte burada sevilir. İşte bu meydanda sevilir. Fatih'in torunları 1453'ten, 1461'den rahatsızlık duyanlarla aynı masaya oturanlara cevabı 14 Mayıs'ta verecektir. Şehit Eren Bülbül'ün, şehit Ahmet Çamur'un hemşehrileri terör örgütlerinin desteğiyle yelkenlerini şişirenlere 14 Mayıs'ta gereken cevabı verecektir. Manda ve himaye kabul edilemez düsturu ile istiklal mücadelesini başlatanların evlatları Mandacı Kemal ve saz arkadaşlarını 14 Mayıs'ta tarihin tozlu raflarına atacaktır? diye konuştu.

'HİZMETE AÇTIKLARIMIZ SAYMAKLA BİLE BİTMİYOR'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 21 yıllık süredeki hayata geçirdikleri proje ve eserlerin yer aldığı videoyu kalabalığa izletti. Video sonrasında konuşmasına devam eden Erdoğan, şunları söyledi Bunlar bizim referanslarımız. Peki Bay Bay Kemal'in referansı ne Acaba ne yapmış Ziya Paşa ne diyor biliyor musunuz 'Eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri?. Bay Bay Kemal senin ne eserin var. Biz SGK Genel Müdürlüğünden seni tanırız. Rahmetli Savaş Ay sağ olsaydı da senin o halini, o acıklı halini tüm Türkiye'ye tekrar bir gösterseydi. Eser ve hizmet siyasetinden her vilayetimiz gibi Trabzon'da yararlandı. Bugüne kadar Trabzon'a ne kadar yatırım yaptık biliyor musunuz 90 milyar lira tutarında kamu yatırımı yaptık. Yaptıklarımız ve bugün hizmete açtıklarımız sadece özetin özeti olarak saymakla bile bitmiyor. Seçimlere 11 gün kaldı. Şimdi buradan öyle bir ses verin ki Trabzon'un tüm yaylalarından duyulsun. Trabzon, 14 Mayıs'ta çocuklarımızın geleceğine sahip çıkıyor muyuz 14 Mayıs'ta 21 yıllık kazanımlarımızı daha da ileriye taşıyor muyuz 14 Mayıs'ta Türkiye Yüzyılı'nın inşası için bismillah diyor muyuz 14 Mayıs'ta Türkiye Yüzyılı için doğru adımlarla yola devam diyor muyuz Bunun için seçim gününe kadar kapı kapı dolaşmamız gerekiyor.

'SEÇİM GÜNÜ BİR KAZAYA YOL AÇARSAK EVLATLARIMIZIN ELLERİ BİR ÖMÜR BOYU YAKAMIZDA OLUR'

14 Mayıs seçimlerinin öneminde değinen Erdoğan, şöyle devam etti Sizlerden ve tüm teşkilat mensuplarımızdan bize gönül verenlerden bir ricam var. Seçim gününe kadar sandıkta kullanacağı oy konusunda hala tereddüdü olan bir yakınınızı, eşinizi, dostunuzu, komşunuzu bulacaksınız, gidip ona bizim en kalbi selamımızı ileteceksiniz. 14 Mayıs'ın ne için önemli olduğunu anlatacak ve kendisinden mutlaka destek sözü alacaksınız. Gençler unutmayın bizim için ast olan kazanılmadık gönül bırakmamaktır. Gerisi Allah'ın izniyle muhakkak gelecektir. Bu konuda ben sizlere güveniyorum gençler. Eğer bunu yapmaz ve seçim günü bir kazaya yol açarsak evlatlarımızın elleri bir ömür boyu yakamızda olur onu da bilin. Yarın Giresun, Ordu ve Samsun'dayız. Oradaki kardeşlerimize de şimdiden kendilerinden aynı gayreti beklediğimi ifade ediyorum. Tabii biz milletimizden 14 Mayıs'ta desteği birileri gibi öyle palavra atarak, dilimize geleni söyleyerek istemiyoruz. Biz eserlerimizle konuşuyoruz. Bizim geçmişte yaptıklarımız yanında önümüzdeki dönem için de her biri çalışılmış her biri mutlaka hayata geçirilecek taahhütlerimiz bulunuyor. Adeta bir kitap hacminde olan seçim beyannamemizde hepsi mevcut. Erdoğan, kalabalığa yeni dönemde yapmayı planladıkları projelerin olduğu videoyu da izletti.

'HİÇBİR DÖNEMDE BUGÜNKÜ KADAR KARMAKARIŞIK BİR MUHALEFET TABLOSUYLA KARŞILAŞMADIK'

Muhalefeti eleştiren Erdoğan, Biz işte buyuz, hayal ederiz, programlarız, planlarız, projeye dökeriz ve yaparız. Bizim icraatlarımıza hayalleri bile yetişemeyenler de öyle saçmalayıp gezer. Fındığın nerede yetiştiğini bilmezler. Fındık üreticisini tahrik etmeye çalışırlar. Bunların söylediklerine inanıyor musunuz Ömürlerinde çay bahçesine girmemişlerdir, çay üreticisini tahrik etmeye çalışırlar. Her yerde aynı taktiği uyguluyorlar. Ama yalancı çoban misali kimseyi inandıramıyorlar. Proje diye açıkladıkları ama aslında gerisinde çok sinsi niyetlerin bulunduğu bazı işleri ayrı tutuyorum. Şimdi sizlerle biraz dertleşmek istiyorum. Biliyorsunuz ülkemizde siyasette her zaman ittifaklar olmuştur. Koalisyonlar kurulmuştur. Dengeler gözetilmiştir. Ama tarihimizin hiçbir döneminde bugünkü kadar ilkesiz, pervasız, karmakarışık bir muhalefet tablosuyla karşılaşmadık. Güya siyasetin her renginden partileri bir araya getirerek bir masa kurdular. Masanın etrafındaki ortakları yanında bir de altında gizli bir ortağı olduğu anlaşıldı. Koalisyondaki genel başkanlardan biri masadan kalkıp otururken çıkan arbede de masanın altındaki ortak, masanın üstüne çıktı. Derken bir de masanın kurulduğu kapının arkasında gizlenen ortaklar bulunduğu ortaya çıktı. Kandil'deki PKK elebaşları bir yandan FETÖ'nün yurt dışına kaçan elebaşları diğer yandan masaya ayar vermeye, istikamet göstermeye başladılar? diye konuştu.

'TABLO GERÇEKTEN ÇOK VAHİM'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na eleştirilerini sürdüren Erdoğan, şöyle dedi Kardeşlerim geçmişten bugüne masanın etrafındakilerin gerçek yüzü bu. Terör örgütlerinin elebaşları her gün Kılıçdaroğlu'na destek çağrısı yapıyor. Kimseden ses çıkmıyor. Terör örgütlerinin ev sahibi edasıyla yaptığı açıklamalara sadece Kılıçdaroğlu değil masadaki diğer ortaklar da itiraz etmiyor. Tablo gerçekten çok vahim. Bir yanda cumhuriyetin kurucu partisi olduğunu iddia eden CHP var diğer yanında cumhuriyet ile hesaplaşmaya geldiklerini söyleyenler var. Bir yandan lafa gelince milliyetçiliği kimseye bırakmayan bir hanımefendi var, diğer yanda Türkiye'yi Suriyeli'leştirmekten söz eden bir başka kadın var. Bir yanda ağzından milli görüşü düşürmeyen biri var, diğer yandan insanımızın tüm değerlerini çiğneyenler var. Bir yanda bizimle bir zamanlar yol yürüyenler var; maalesef başka sermayeleri de yok, onların omuzlarında bize ateş edenler var. Nasıl oluyorsa hepsi de aynı masanın etrafında buluşmuş, kin ve nefret tohumları saçarak bizim üzerimizden doğrudan milletimize parmak sallıyor.?

recep-tayyip-erdogan.jpg

recep-tayyip-erdogan-trabzonda.jpg

recep-tayyip-erdogan-trabzonda1.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum
Siyaset