CHP'den Alternatif Kutlama

CHP'den Alternatif Kutlama

CHP Akçaabat İlçe Başkanlığı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 99'uncu yıl dönümü nedeniyle alternatif kutlama programı gerçekleştirdi.

CHP Akçaabat İlçe Başkanlığı,  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 99'uncu yıl dönümü nedeniyle alternatif kutlama programı gerçekleştirdi.

Devlet töreninin ardından saat 13.30’da Akçaabat Atatürk Parkı’nda toplanan partililer,  Atatürk Anıtı'na çelenk sundu ve ardından saygı duruşu ve istiklal marşını söylediler.

Programda konuşan CHP Akçaabat İlçe Başkanı Mustafa Bak’ın konuşması şu şekilde;

Çok değerli Cumhuriyet sevdalıları,

19 Mayıs 1919’da başlayan kurtuluş mücadelesi bir milletin emperyalizmin ordularına karşı kazandığı en büyük ve en anlamlı zaferdir. Bu zafer yokluklar ve imkansızlıklar içinde olsa da büyük bir inanç, umut ve kahramanlıklarla kazanılarak bizlere bu cumhuriyeti emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi saygı,rahmet ve minnetle anıyorum. “benim naciz vucudum bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır”diyerek biz Türk gençliğine emanet edilen cumhuriyetimizin 99.yılı kutlu olsun. Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk sadece cumhuriyeti ilan etmekle kalmayıp gerçekleştirmiş olduğu devrimlerle de bugünkü cağdaş,yenilikçi ve uygar medeniyetlerle yarışır bir toplum bilincinin oluşmasına öncülük etmiştir. Oysaki kurtuluş mücadelesinin hangi koşullarda ve çok zor imkazsızlıklarla verildiğini bilmeyen tarih bilgisinden yoksun olanların,  cumhuriyetin ne anlama geldiğini bilmedikleri gibi cumhuriyetin değerleri ile çelişen yaklaşım ve ifadeleri ile  hala cumhuriyetin nimetlerinden faydalandıklarını anlayamamış olmaları çok üzücüdür.   Eğer bizler bugün bilimden sanata, eğitimden siyasete kadar her alanda var olabiliyorsak bu cumhuriyete ve Mustafa Kemal Atatürk’ün devrimlerine borçlu olduğumuzu hiç imse unutmasın.   Düşmanı yenmek, bu hayasızca akına dur demek kurtuluşun sadece bir parçasıydı. Bundan 99 yıl önce 29 ekim sabahı neredeyse okuması yazması olmayan, her tarafı yanmış yıkılmış, salgın hastalıkla boğuşan, fabrikası, sanayisi olmayan, kadının yok sayıldığı bir ülkeden  cumhuriyet ve devrimler sayesinde 10 yıl gibi kısa bir sürede ışık gibi parlayan bir ülke olmuştur.  Kurtuluş mücadelesinin başlangıcından bugüne kadar çok büyük mücadeleler vermiş ve bedeller ödemiş yüce Türk milletinin gençliği olarak ; Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan ve cumhuriyet sevdamızdan asla vazgeçmeyeceğiz.   Bir gün,istiklal ve cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersek vazifeye atılmak için, içinde bulunacağımız vaziyetin imkan ve şeraitini düşünmeyeceğimize yüce Türk milleti adına söz veriyoruz.   Mevcudiyetimizin ve istikbalimizin yegane temeli olan cumhuriyeti bugün ve bundan yüzyıllar sonrada bu meydanlarda bizler ve gelecek nesillerimiz kutlamaya devam edeceğiz.  Bu şuur ve inançla cumhuriyetimizin 99.kuruluş yıldönümü kutlu olsun. 

ustafa-bak.jpgchp-alternatif-kutlama.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum
Siyaset