Çankaya'dan Büyükşehir Eleştirisi

Çankaya'dan Büyükşehir Eleştirisi

Mustafa Çankaya, Büyükşehir faaliyet raporunu da eleştirdi.

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi, Nisan ayı toplantılarının ikinci birleşiminde2023 faaliyet raporu görüşüldü. Toplantıda, Akçaabat Belediyesi 2023 faaliyet raporunda olduğu gibi 10 maddeli bir eleştiri ve soru listesi sunan Mustafa Çankaya, Büyükşehir faaliyet raporunu da eleştirdi.

Eleştirilerini maddeler halinde sıralayan Çankaya'nın dile getirdiği maddeler şu şekilde;

1) Faaliyet raporlarında yer alan araç envanterinde araçların marka, model ve kıymet takdirleri yapılmamıştır. İdarelerin mali saydamlık ve hesap sorumluluğu mevcuttur dolayısıyla faaliyet raporları hakkında yönetmeliğin 4 ve 6. maddelerine aykırılık mevcuttur. Araç dökümlerinin ayrıntılı verilerek bizlerin araç durumunu ve özellikle halkımızın hassasiyeti olan makam araçlarının durumunu görebilmemiz gerekir.

2) Trabzon İl Kültür Turizm ve sanat kenti yapma konusu işlenmiş, fakat Büyükşehir belediyesi bünyesinde 2023 yılında düzenlenen kitap fuarı sayısı sıfır olmuştur.

3) Gençlik Spor ve eğitim hizmetlerini desteklemek ve geliştirmek amaçlanmış, fakat düzenlenen sağlıklı yaşam programı sayısı sadece 2 olmuştur.

4) Kentin ekonomik yapısını geliştirmek için iyileştiren Küçük Sanayi Sitesi sayısı 2023 yılında sıfırdır.

5) Sosyal hizmet faaliyetlerini artırmak hedeflenmiş, ancak yaşlılara yönelik faaliyet sayısı bir yılda sadece iki olmuştur.

6) Akçaabat’ta yapılmasına devam edilen pazaryeri ve otopark projesi 2023 yılında bitirilememiş ve bu projenin planlanan mevcut otoparkları tarafımızca yetersiz bulunmuştur.

7) 2023 yılında Büyükşehir Belediyesi sadece 23 km. yeni yol çalışması yapmıştır.

8) Sağlık Daire Başkanlığı bünyesinde çok önemsediğimiz ve bir çok belediyede var olan evde bakım hizmetleri yapılmış gözükmemektedir.

9) Kültür ve Sosyal işler dairesi Başkanlığı kitap fuarı düzenleyememişken, 77 adet konser verecek bütçeyi bulmuştur. Bu konserler ekseri 2023 Mayıs seçimleri öncesi halkın bozulan ekonomik yapısından ötürü oluşan toplumsal huzursuzluğun üzerini örtme çabası olarak tarafımızca değerlendirilmiştir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum
Siyaset