Anavatan Kongre Yaptı

Anavatan Kongre Yaptı

Anavatan Partisi (ANAVATAN) Akçaabat İlçe Teşkilâtı'nın olağan genel kurul toplantısı yapıldı.

 

Parti binasında yapılan kongreye İl Başkanı İsmail İnan, Merkez İlçe Başkanı Mehmet Başkaya, Çarşıbaşı İlçe Başkanı İbrahim Aydın, eski ilçe başkanlarından İsmail Sivrikaya ve Adnan Topsakal, eski Doğanköy Belde Başkanı Cevat Sepetçi başta olmak üzere kalabalık bir partili katıldı.

Toplantıda Demokrat Parti (DP) İlçe Başkanı Salih Zeki Kolaylı, DP İl Başkan Yardımcısı Abdullah Sevim, Akçaabat Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Yaşar Sivrikaya, Adalet ve Kalkınma Partisi Kavaklı Belediye Meclisi Üyesi Erol Çınar da hazır bulundu.

Toplantıda bir konuşma yapan ANAVATAN İl Başkanı İsmail İnan, DP ile birleşme sürecine değinen kısa bir konuşma yaptı.

İnan, bu birlikteliği istemeyenlerin ya da birleşmeye taraf olup farklı argümanlar ileri sürerek bu süreci çıkmaza sokmak isteyenlerin olabileceğini belirterek, bunlara fırsat vermeyeceklerini söyledi. İnan, “Biz Anavatan Partisiyiz. Bizde demokrasinin tüm unsurları işler. Biat kültürü bize uymaz. Birleşme öyle kolay değildir. Zorluklar olacaktır. Koskoca iki dağın birleşmesi kolay değildir. İyi ağaç kolay yetişmez, rüzgâr ne kadar sert eserse ağaç o kadar sağlam olur.” dedi.

İlçe Başkanı Ali Köroğlu da yaptığı konuşmada aynı sürece değinerek, “Görev süremiz içinde partimizi en iyi şekilde temsil etmeye çalıştık. DP çatısı altında iki eşit unsurdan birisi de Anavatan Partisi olacaktır. Anavatan Partisi'nin ve partililerimizin hakkını korumak ve savunmak bu yönetim kurulunun şeref ve namusuyla eşdeğer olacaktır.” şeklinde konuştu.

Divan Başkanlığı'nı Ali Kemal Hatipoğlu'nun yaptığı kongrede seçime tek liste ile gidildi.

212 delegeden 126'snın katılımı ile yapılan kongrede oy kullanan 98 üyenin tamamının oyunu alan Ali Köroğlu, yeniden ilçe başkanı seçildi.

ANAP Akçaabat İlçe Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:

Ali Köroğlu, Hasan Hacısalihoğlu, Neşe Nurten Markal, Abdullah Köroğlu, Nurettin Ertem, Celal Aydın, Kazım Aktaş, İlyas Atmaca, İbrahim Kavanoz, Kani Karabacak, Yaşar Arslan, Muhammet İşçi, Yaşar Boğoçlu, Fevzi Aktaş, İsmail Demirci, Sami İnan, Mevlüt Aktaş, Süleyman Çelik, İlhan Çolakoğlu, Serdar Aydınşakir, Osman Ekici (Asıl); Selahattin Sarali, Hacı Mehmet Genç, Metin Değermenci, Şaban Kahriman, Yeşim Topal, Mustafa Demir, Ali Topal, Mustafa Mumcu, İrfan Yılmaz, Eyüp Tolip, Şehnaz Markal, Nayil Güner, Bekir Ayvaz, Osman Verep, Burhan Türkmen, İbrahim Yoloğlu, Erol Seis, Erkan Bayram, Beytullah Mısır, Kemal Bozal (Yedek).

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum