Akçaabat'tan Yansımalar

Akçaabat'tan Yansımalar

Akçaabat gündeminde neler konuşuluyor.

HANİ ŞEFİK TÜRKMEN…

 

Anavatan Partisinden ayrılarak Ak Parti saflarına geçen Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen’i eski partisi unutamamış.

 Anavatan Partisi bazı il ve ilçelerin adaylarını açıkladı. Partisinin internet sitesinde açıklanan adaylar arasında Şefik Türkmen’in de ismi vardı. Sanırız bir hata sonucu böyle yazıldı ama güzel bir hata olduğunu belirtebiliriz. Ak Parti Adayı Şefik Türkmen için Anavatan’ın internet sitesinde Diyarbakır Hani İlçesi Belediye Başkan Adayı olarak açıklanmıştı. Sonra hata fark edilip isim değiştirildi.Tesadüf bu ama ilçe ile ismin yan yana gelmesi anlamlı idi.

Hani Şefik Türkmen…

 

AHDE VEFA MI?

 

Yerel seçimlere kısa bir süre kaldı. Aslında zaman çok neredeyse 54 gün var. Ancak eğer başkanlık için aday olacaksanız zamanın çok kısıtlı olduğu ortada. Bu kısıtlı zamana karşı Akçaabat’ta adaylarını açıklamayan veya açıklayamayan partiler olduğunu görüyoruz. Ya çok ince eleyip sık dokuyorlar yada baştan bu işi olacağına bırakmışlar. Bu partiler bildiğiniz gibi adaysız kalan Anap ve Demokrat Parti. Anavatan’ın mazereti geçerli bir mazeret, adayları parti değiştirdi. Şimdi adayları yok.

 Belkide geçen seçimde Anaplılar kendilerini destekleyen bir partiye ahde vafa örneği göstererek destek olabilireler ki bu büyük ihtimal

 

DP kulislerinde seçime bayan bir adayla girecekleri yönünde. Bu ismin Sevim Boğuşlu olacağı yönünde bilgiler var. 

 

AK PARTİ’DE BELDELER NEDEN AÇIKLANMIYOR …

 

Ak Parti tüm il ve ilçelerin başkan adaylarını açıkladı. Ve adaylar seçim çalışmalarına başladı. Ancak beldeler için bunu söyleyemiyoruz. Çünkü henüz beldeler resmi olarak açıklanmadı. Bazı beldelerde birkaç aday adayı var. Onlar üzerinde hala araştırma yapılıyor olabilir diye düşünüyoruz. Ama tek aday olan yerlerde de adaylar açıklanmış değil. Ne beklendiğine biz bir anlam vermedik. Parti teşkilatı bu konuda bir açıklama yapması gerekmez mi!. 

 

 

BASINA KAPALIYIZ..

 

Akçaabat Ak Parti teşkilatı Şefik Türkmen’in partiye katılmasının ardından iki kez parti içi kaynaşma toplantısı düzenledi. Bunlardan ilki parti binasında diğeri ise

bir lokantada yapıldı. Seçim dönemi olması nedeniyle toplantıların yapılması gayet tabii. Ancak  bu toplantılarda olan biteni sizlere aktarmak gibi bir i görevi olan biz basın mensuplarına nedense bu toplantılar kapalı idi. Yoksa bir şeylerden mi korkuluyor. Geçmişte parti içi çok özel toplantılar hariç tüm aktivitelere davet edilen basın mensuplarına son dönemde Ak Parti’de kapıların kapanmasını hoş karşılamadığımızı belirtmek isteriz.

 

ÖZGEMİŞ VE YAVRUOĞLU...

 

Açaabat'ta yavaş yavaş seçim havasına girmeye başladık. Bunu adayların dağıtmaya başladıkalrı el ilanların da anlıyoruz. İlk elimize ulaşan el ilanı Cumhuriyet Halk Partisi Akçaabat Belediye Başkan Adayı Mahmut Celal Yavruoğlu'na ait

Yavruoğlu'nun özgeçmişi dikkatimizi çekmedi değil. Makine mühendisi olan Yavruoğlu birçok resmi kurumda müdürlük görevi yapmış Belediyecilik hizmetlerine de uzak değil. Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde Murat Karayalçın  ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nde Sefa Sirmen  ile çalışmış. Yavruoğlu el ilanında "Önce İnsan" vurgusu yapmış. Birde  şunu yazmış Yavruolu el ilanına, "Halkımızın sandık iradesini isterken, kendimizi diğer siyasi adayların zaaf ve noksanlıklarından siyasi anlamda kazanım ekde etmeye değil, belediyecilik anlamında fikir ve düşüncelerimizi halkımıznın albenisine sunmaya proğramladık" güzel yazmış buna kim hayır diyebilir. Herkes Akçaabat'ta seçinin bu görüş üzerine inşa edilmesinden yana.

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum
Siyaset