Akçaabat'ı Hayal Ettiler

Akçaabat'ı Hayal Ettiler

"Akçaabat 2018" konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmasının sonuçları belli oldu.

 

Akçaabat Belediyesi tarafından, ilçenin düşman işgalinden kurtuluşunun 91. yıl dönümünde düzenlenen ve kurtuluşun 100. yılında nasıl bir kent hayal edildiğinin anlatılması istenen ''Akçaabat 2018'' konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye girenler belirlendi.

 

İLKÖĞRETİM OKULLARI ARASI RESİM YARIŞMASI SONUÇLARI:

 

BİRİNCİ : Akçaabat     Söğütlü  İlköğretim Okulu  - Esra İBİŞ

İKİNCİ   : Trabzon          Çamlık İşitme Engelliler İ.Ö.O - Kübra BAYRAM

ÜÇÜNCÜ  : Akçaabat  100. Yıl  İlköğretim Okulu    - Mine ÖZTÜRK

MANSİYON   : Trabzon Çamlık İşitme Engelliler İ.Ö.O   - Erkan TEKEŞ

MANSİYON   : Akçaabat        Söğütlü İlköğretim Okulu                       - Selin ERAYDIN

 

İLKÖĞRETİM OKULLARI ARASI ŞİİR YARIŞMASI SONUÇLARI:

 

BİRİNCİ : Trabzon  Cudibey  İÖO. – Mehmet Akif YILDIRIM

İKİNCİ   : Akçaabat  Akçaköy  İlköğ. Okulu  – Büşranur ÜÇÜNCÜ

ÜÇÜNCÜ : Akçaabat A.Fazıl Ağanoğlu İÖO     – Edanur KARABACAK

MANSİYON   : Akçaabat        Atatürk İlköğretim Okulu  - Betül ÇALIK

MANSİYON   : Akçaabat  M.Selami Yardım İlköğ. Okulu   - Merve TUZCU

 

LİSELER ARASI ŞİİR YARIŞMASI SONUÇLARI:

 

BİRİNCİ  : Trabzon  Trabzon Lisesi     Raif AYDEMİR

İKİNCİ  Trabzon    Özel Trabzon Ata Lisesi – Yıldız SAĞNAK

ÜÇÜNCÜ  : Trabzon (Anadolu)  Lisesi         – Kübra KARABACAK

MANSİYON   : Akçaabat  Akçaabat  Lisesi  – Nazan BOSTAN

MANSİYON   : Trabzon    Trabzon  Lisesi    – Sedanur YILDIZ

                       

LİSELER ARASI KOMPOZİSYON YARIŞMASI SONUÇLARI:

 

BİRİNCİ :  Birinciliğe uygun eser bulunamadı.

İKİNCİ   : Trabzon    Affan Kitapcıoğlu Lisesi    - Levent MALKOÇ ÜÇÜNCÜ : Trabzon    Trabzon (Anadolu)   Lisesi - Kübra KARABACAK

MANSİYON   : Trabzon  Trabzon  Lisesi     - Selda KOTBAŞ

MANSİYON   : Akçaabat Anadolu Lisesi          - Hacer Handegül BEŞER

 

SERBEST ŞİİR YARIŞMASI SONUÇLARI :

 

BİRİNCİ          : Birinciliğe uygun eser bulunamadı.      

İKİNCİ            : İkinciliğe uygun eser bulunamadı.        

ÜÇÜNCÜ        : Bekir BOĞOÇLU      

MANSİYAN   : Mustafa İLELİ

MANSİYON   : Asena AKKÖSE

                       

SERBEST KOMPOZİSYON YARIŞMASI SONUÇLARI :

 

BİRİNCİ          : Birinciliğe uygun eser bulunamadı.      

İKİNCİ            : Asena AKKÖSE       

ÜÇÜNCÜ        : Ayşe Kaya CİVELEK           

MANSİYON   : Zülfiye YAZICI

MANSİYON   : Nihat MALKOÇ

 

Dereceye girenlere ödüllerinin, Akçaabat'ın kurtuluşuna denk gelen 17 Şubat günü törenle verileceği belirtildi.

Bu haber toplam 5583 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.