Trabzon Üniversitesi Taşınıyor mu?

Trabzon Üniversitesi Taşınıyor mu?

Trabzon Üniversitesi Taşınıyor mu?

Akçaabat Belediye Meclisi Haziran ayı toplantıları bugün yapılan son toplantı ile sona erdi. Toplantıda Trabzon Üniversitesi gündem oldu.

Akçaabat Belediye Meclisi, Başkan Osman Nuri Ekim başkanlığında Hasan Saka Toplantı Salonu’nda toplandı. Toplantı öncesinde Trabzon Üniversitesi gündeme geldi. Başkan Osman Nuri Ekim, Trabzon Üniversitesi ile ilgili görüşlerini daha önce açıkladığını ve bu görüşünün devam ettiğini ifade etti. Başkan Ekim “Trabzon Üniversitesi yerleşkesinin farklı bölgelere kaydırılması gibi bir söz dolaşıyor. Bu konuda henüz resmi bir açıklama yok. Trabzon Üniversitesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve bazı kurumların içerisinde olduğu bir komisyon bu konuda bir çalışma yaptığını biliyoruz. Bizim bu konudaki görüşümüz yerleşkesinin Akçaabat’ın batı tarafında oluşması yönündedir. Zaten Trabzon Üniversitesi’nin yerleşkesinin Akçaabat olduğu TBMM’de yapılan kanun ile belirlenmiştir. Bu konuda tüm siyasi partiler ve STK’lar bizimle aynı görüştedir” dedi.

 

Demirci “Her türlü desteği vermeye hazırız”

 

Konu ile ilgili konuşan CHP’li meclis üyesi Tuncay Demirci, CHP olarak üniversite konusunda aynı düşündüklerini, meclis olarak alınacak bir karara her türlü desteği vereceklerini ifade etti.

 

Nadir “Yer İçin Adım Atmalıyız”

 

AK Parti Grubu adına söz alan meclis üyesi Erhan Nadir, Trabzon Üniversitesi’nin yerleşkesinin resmi olarak Akçaabat olduğunu ve bunun değiştirilmesi için yasa değişikliği gerektiğini savunarak, bu tür spekülasyonların önüne geçmek için yer sorununa çözüm bulunması gerektiğini ifade etti. Nadir “Şuan için resmi bir çalışma olmasa da, Trabzon Üniversitesi’ne yeni bir yerleşke gerekmektedir. Bu sorunu biz meclis olarak üzerimize düşen her türlü görevi yapalım. Gerekirse kamulaştırma veya başka bir şekilde Trabzon Üniversitesi yerleşkesinin yerini belirleyelim. Yoksa bu tür spekülosyonlar artarak devam edecektir.” Dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum