Spor Lisesi İnşaatı Hızla Devam Ediyor

Spor Lisesi İnşaatı Hızla Devam Ediyor

Akçaabat Söğütlü Mahallesi’nde Spor Lisesi kompleksi inşaatı ve sentetik sahaların yapımı hızla devam ediyor.

AKÇAABAT’TA SPOR LİSESİ İNŞAATI HIZLA YÜKSELİYOR

Akçaabat Söğütlü Mahallesi’nde Spor Lisesi kompleksi inşaatı ve sentetik sahaların yapımı hızla devam ediyor.

21 Mayıs 2022 tarihinde temel atma töreni gerçekleştirilen Spor Lisesi’nin inşaatı Erdemoğlu Holding tarafından yapılırken sentetik sahaların yapımı ise Trabzon Valiliğince gerçekleştiriliyor. İnşa edilen sentetik spor sahalarında amatör spor kulüpleri hem idmanlarını hem de müsabakalarını gerçekleştirebilecek.

Akçaabat Sebat Sporun mevcut binası korunarak inşa edilen Spor Lisesi; spor eğitimi açısından Akçaabat’a son derece faydalı olacak. Spor Lisesi’nde yüzme, su sporları, futbol, atletizm, güreş gibi branşlar yer alacak. Tesis içerisinde okul binası, çok amaçlı salon, pansiyon yer alacak. Yapımına başlanan Spor Lisesi; sporculara, amatörlere ve şehre hizmet verecek. Spor okuluna ait tesisler atletizm sahasının deniz tarafı bitişiğinde yer alacak olup; Spor Okuluna ve Sebat Gençlikspor ait sahalar, okul binası ve Sebat Gençlikspor binasının deniz tarafında düzenlenecek. 

İnşaatı devam eden Spor Lisesi ve Sentetik Sahalar için konuşan Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, “Şehrimiz ve ülkemiz sporunun gelişimi açısından büyük öneme sahip olan Akçaabat Spor Lisesi Kompleksi için inşaat çalışmaları başlamış olup 21 Mayıs 2022 Cumartesi Günü temel atma törenini gerçekleştirdik. Söğütlü Mahalle'miz sahil kısmında Sebat Spor Tesislerinin hemen yan tarafında Akçaabat'ımıza ve Trabzon'umuza önemli katkı sağlayacak; 4 katlı 16 derslikli lise, 2 katlı çok amaçlı spor salonu ve 5 katlı 144 kişilik öğrenci pansiyonu binasından oluşan Akçaabat Spor Lisesi Komplesi inşa ediliyor. Bu kompleksin ön kısmına ise mevcuttaki sahalar tekrardan yapılarak amatör spor kulüplerimizin hizmetine sunulacak.Spor Lisesi ile ilgili inşaatın hızla yükseliyor olması bizler için gurur verici bir duygu. Gençlerin yarınlara çok daha güçlü ve donanımlı hazırlanmaları için hiçbir fedakarlıktan kaçınmıyoruz. Hedefimiz gençlerimizin topluma sağlıklı bireyler olarak kazandırılarak topluma katkı sağlamalarıdır. Akçaabat Spor Lisesi Kompleksi şehrimizin gençlerini akademik, kültürel, spor ve sanat alanlarında avantajlı hale getirecek. Akçaabat’ta inşası hızla ilerleyen Spor Lisesi aynı zamanda da gençlerimizin ulusal ve uluslararası alanda öne geçirecek. Akçaabat Spor Lisesi Kompleksi İnşaatının yapımını üstlenen Erdem Holding Yönetim Kurulu Başkanı, hayırsever ve saygıdeğer insan İbrahim Erdemoğlu’na, buna vesile olan hemşehrimiz Vakıfbank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih’e bir kez daha şahsım ve ilçem adına şükranlarımı sunuyorum. Spor Lisesi Kompleksinin Akçaabat'ımıza hayırlı olmasını diliyorum.” Dedi.

6-8.jpg

1-11-001.jpg

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.