Sendikadan Sert Tepki

Sendikadan Sert Tepki

TEKGIDA-İŞ Akçaabat temsilcisi Halil İbrahim Albayrak Tekel'in kapatımasıyla ilgili set açıklamalrda bulundu.

Tütün Müskirat Gıda ve Yardımcı İşçiler Sendikası (TEKGIDA-İŞ) Akçaabat Baştemsilcisi Halil İbrahim Albayrak, Tekel Yaprak Tütün İşletme Müdürlüklerinin AK Parti iktidarının siyasi iradesiyle kapatılmakta olduğunu belirterek, “Tekel işçisi yan gelip yatma peşinde değildir. Sigara fabrikalarını yabancı tekellere satıp, tütün ekimini yasaklayan ve ülkenin en fazla ihracat geliri getiren tarım ürününü ürettirmeyip, böylelikle yaprak tütün işletmelerini de işlevsiz hale getiren Sayın Başbakan’ın ta kendisidir.” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, bütün kameraların kendisine döndüğü bir ortamda kendileri için sarf ettiği “bunlar çalışmadan para almak istiyor” şeklindeki sözlerinin “affedilemez bir çarpıtma” olduğunu da vurgulayan Albayrak, Tekel işçilerinin alın terini ve emeğinin gücünü ortaya koyarak üretmek ve çalışmak istediğini kaydetti.

Tekel işyerlerinin kapatılma kararı üzerine, özlük haklarıyla başka kamu kuruluşlarında çalışmak isteyen Tekel işçilerinin eylemi sırasında Başbakan’ın yaptığı açıklamaların sadece sendikalarında değil, tüm kamu emekçilerinde büyük bir infial yarattığını da ileri süren Albayrak, şunları söyledi:

“Talebimiz meşrudur, yasaldır. Sadece, üyelerimizin mağduriyetini ortadan kaldıracak iradeye ihtiyaç vardır. 15 Aralık’ta Ankara’da saat 10.00’da AKP Genel Merkezi önünde 12 bin TEKEL işçisi olarak toplanacağız. Özlük haklarımızla ve emeğimizin, alın terimizin karşılığıyla bir başka kamu kuruluşuna nakledilmek için talepte bulunacağız. Sonuç alıncaya kadar Ankara’da kalmakta kararlıyız.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum
Haberler