Sanatçılarımızdan Batum'da Sergi

Sanatçılarımızdan Batum'da Sergi

T.C Batum Başkonsolosluğu, Acara Özerk Cumhuriyeti Ressamlar Birliği ve Akçaabat Belediyesi işbirliğinde, 30 Türk Ressamın eserlerinin yer aldığı sergi Batum’da açıldı.

T.C Batum Başkonsolosluğu, Acara Özerk Cumhuriyeti Ressamlar Birliği ve Akçaabat Belediyesi işbirliğinde, 30 Türk Ressamın eserlerinin yer aldığı sergi Batum’da açıldı.

Organizasyon, ilk olarak Dünya Kahvaltı Günü olması nedeniyle yapılan kahvaltı etkinliği ile başladı, ardından sergi açılışı ve son olarak da şehir gezisi ile noktalandı.

Acara Özerk Cumhuriyeti Ressamlar Birliği Batum NikolazKandelaki Sanat Okulu Sergi Salonu’nda yapılan etkinliğe Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Belediye Başkan Yardımcısı Ali Güngör, T.C. Batum Başkonsolosu Rıza Kağan Yıldırım, Türkiye-Gürcistan İş Konseyi Başkanı Osman Çalışkan, Acara Eğitim, Kültür ve Spor Bakanı Sayın MaiaKhajishvili, Acara Eğitim, Kültür ve Spor Bakan Yardımcısı KakoDzneladze, Acara Ressamlar Birliği Başkanı GuramPutkardze, ressamlar ve çok sayıda sanatsever katıldı.

SANAT FAKLI KÜLTÜRLERİ AYNI PAYDADA BİRLEŞTİRİR

Acara Özerk Cumhuriyeti Ressamlar Birliği ve Akçaabat Belediyesi işbirliğinde Batum’da düzenlenen Resim Sergisi etkinliğinde duygu ve düşüncelerini dile getiren Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, sanatın evrensel bir dile sahip olduğunu ve farklı kültürleri aynı paydada buluşturduğunu belirtti. Başkan Ekim konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Sanat; farklı geçmişlere, kültürlere ve deneyimlere sahip insanları birleştirmek için güçlü bir araçtır. Farklı kültürlerden sanat biçimleriyle ilişki kurduğumuzda; onların tarihi, değerleri ve inançları hakkında daha derin bir anlayış kazanırız. Akçaabat Belediyesi olarak kültürel değerlerimizi ve sanat alanındaki zenginliklerimizi Batum’daki sanatçılarla ve sanatseverlerle paylaşıyoruz. Ülkeler arası kültürel ve sanatsal kaynaşmayı geliştirmek ve buna katkı sağlamak amacıyla Belediyemiz organizasyonunda düzenlediğimiz Resim Sergisi etkinliğimiz karşılıklı olarak devam ediyor. Daha önce 2018 yılında Akçaabat-Batum arasında Resim Sergisi etkinliği düzenlemiştik. Bu yıl da işbirliği halinde düzenlediğimiz etkinlikle ilk olarak Batum’da sergi açtık. Daha sonra Gürcü ressamlar da belirlenen program dahilinde Akçaabat’ımızda sergi yapacaklardır. Bu tür etkinlikler karşılıklı olarak kültürel kaynaşmanın sağlanması ve dostluk bağlarının gelişmesi açısından çok önemlidir. Bizleri burada özenle ağırlayanlara, resim sergisi etkinliğini hazırlayanlara, emeği geçenlere, ressamlarımıza ve sanatseverlere teşekkürlerimi sunuyorum.”

Acara Özerk Cumhuriyeti Ressamlar Birliği ve Akçaabat Belediyesi işbirliğinde düzenlenen organizasyonun ikinci ayağı ise 31. Uluslararası Akçaabat Müzik ve Halkoyunları Festivali kapsamında Gürcü Ressamlar tarafından Akçaabat’ta açılacak sergi ile devam edecek.

batum-sergi-2.jpeg

batum-sergi-3.jpeg

batum-sergi-4.jpeg

batum-sergi-1.jpeg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
Haberler