Sanat Akademisine Yoğun İlgi

Sanat Akademisine Yoğun İlgi

Akçaabat Belediyesi tarafından düzenlenen sanatsal kurslar ‘Akçaabat Sanat Akademisi’ çatısı altında toplandı.

AKÇAABAT’TA SANAT AKADEMİSİ’NE YOĞUN İLGİ

Akçaabat Belediyesi tarafından düzenlenen sanatsal kurslar ‘Akçaabat Sanat Akademisi’ çatısı altında toplandı.

Mayıs Ayı itibariyle kayıtları başlatılan Akçaabat Sanat Akademisi bünyesinde Bağlama, Kanun, Piyano, Keman,Kemençe, Yöresel Zurna, Temel Fotoğrafçılık, Satranç, Yaratıcı Drama ve Yabancı Dil (İngilizce) kursları yer alıyor.

Akçaabat Halk Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği halinde faaliyet gösteren Akçaabat Sanat Akademisi’ndeki kurslar, alanında uzman eğitmenler eşliğinde veriliyor.

SANAT KALBİN EDEBİYATIDIR

Sanat Akademisi’ni ziyaret ederek keman, piyano ve resim kurslarındaki kursiyerlerle sohbet eden Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, başlangıçta 10 branşta verilecek olan kurslarla birlikte kursiyerlerin sanatsal ilgi ve yeteneklerinin geliştirilmesine katkıda bulunmayı hedeflediklerini söyledi. Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Akçaabat Sanat Akademisi ile ilgili düşüncelerini şu sözlerle ifade etti; “ Yediden yetmişe tüm Akçaabatlı hemşehrilerimizi gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerle kucaklamaya özen gösteriyoruz. Sanat, Medeniyetler beşiği kadim şehrimizin genlerinde mevcuttur. Biz de zaten mevcut olan bu zengin sanatsal dokuyu, düzenlediğimiz kurslarla hemşehrilerimizle buluşturuyoruz. Yıl içerisinde rutin aralıklarla açtığımız sanat kurslarımızı artık tek çatı altında topladık ve Akçaabat Sanat Akademisi’ni oluşturduk. Akademideki tüm kurslarımız Akçaabat Halk Eğitim Müdürlüğümüze bağlı alanında uzman eğitmenler tarafından veriliyor. Bir yandan çocuklarımızı ve gençlerimizi erken yaşta sanatla buluşturacağız bir yandan meraklılarına sanatsal eğitimler vereceğiz bir yandan da sanat ve yetenek okullarına hazırlananlara destek olacağız. Akçaabat Sanat Akademimiz şehrimize hayırlı olsun. Gönlümüzde Akçaabat sevdası ile çalışmaya devam edeceğiz.”

7.jpg

6.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Haberler