Özel Gereksinimli Çocuklar Spor Yapıyor

Özel Gereksinimli Çocuklar Spor Yapıyor

Özel gereksinimli çocuklar Spor Eğitim Merkezinde, yediden yetmişe hareketli yaşam felsefesi doğrultusunda spor yapıyor, dans ediyor, onlara özel hazırlanan parkurda engelleri aşıyor.

ÖZEL GEREKSİNİMLİ ÇOCUKLAR AKÇAABAT BELEDİYESİ SPOR EĞİTİM MERKEZİNDE

Akçaabat Belediyesi’nce tadilat edilerek şehre kazandırılan tam donanımlı Spor Eğitim Merkezi’nde Akçaabat genelindeki tüm çocuklar doyasıya spor yapıyor.

Akçaabat’taki çocuklar, Spor Eğitim Merkezinde alanında uzman eğitmenler eşliğinde sporun birçok branşıyla tanışma ve deneyimleme imkanı buluyor.

Akçaabat Belediyesi tarafından hizmet açılan Spor Eğitim Merkezi’nde rutin aralıklarla ilçedeki özel gereksinimli çocuklar da spor yapma fırsatı buluyor. Özel gereksinimli çocuklar Spor Eğitim Merkezinde, yediden yetmişe hareketli yaşam felsefesi doğrultusunda spor yapıyor, dans ediyor, onlara özel hazırlanan parkurda engelleri aşıyor. 

SPOR EĞİTİM MERKEZİNİN EN ÖZEL MİSAFİRLERİ

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Akçaabat Atatürk İlkokulu’ndan 15 özel gereksinimli öğrenciyi Spor Eğitim Merkezinde ağırladı.

Akçaabat Atatürk İlkokulu’ndan gelen 15 özel gereksinimli çocuk, Spor Eğitim Merkezinde hareketli yaşamın keyfini çıkardı.

Özel gereksinimli öğrencilerin Spor Eğitim Merkezinde renkli ve bir o kadar da eğlenceli vakit geçirdiğine dikkat çeken Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, “En özel yavrularımızın mutlu anlarına tanıklık etmek paha biçilemeyecek derecede kıymetli. Biz, Akçaabat Belediyesi olarak rutin aralıklarla Spor Eğitim Merkezimizde özel gereksinimli evlatlarımızı ağırlıyoruz. Onlar burada uzman eğitmenler eşliğinde eğleniyor, spor yapıyor. Burada amacımız, güzel yavrularımızın sadece spor yapması ya da hareket etmesi değildir. Burada asli amacımız sporun fiziksel, duygusal ve sosyal gelişim üzerine olan etkisini kullanarak özel yavrularımızın yaşam becerilerini geliştirmesine katkı sunmak. Spor Eğitim Merkezimize gelen özel gereksinimli yavrularımızın spor yapma ve bedensel aktivitelere katılma konusunda özgüvenleri artıyor. Ayrıca, yine burada birlikte spor yapma deneyimi, onların sosyal becerilerini geliştirmelerine ve toplumla daha fazla etkileşimde bulunmalarına yardımcı oluyor. Özel gereksinimli yavrularımızın toplumsal yaşama dahil olabilecek yetileri kazanmalarına yardımcı olmak için elimizden gelen her türlü farkındalık çalışmasını yapıyoruz. Her insan farklıdır ve her farklılık bir zenginliktir. Önemli olan insanların farklılıklarıyla bir arada uyum içerisinde yaşayabilmesidir; bu zenginliğe vakıf olabilmesidir. Özel yavrularımız için yapacak daha çok işimiz var.” Şeklinde konuştu.

3-9.jpg

4-5.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum
Haberler