Kurslara Yoğun İlgi

Kurslara Yoğun İlgi

Akçaabat Belediyesi tarafından açılan el sanatları kursları yoğun ilgi görüyor.

 

Akçaabat Belediyesi ve Akçaabat Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde Hanımlar Kültür Evi’nde açılan el sanatları kurslarına yoğun talep oluyor.

Akçaabat Belediyesi kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde, kadın istihdamının arttırılmasına yönelik geliştirilen proje kapsamında, Akçaabat Halk Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde Akçaabat Belediyesi Hanımlar Kültür Evinde açılan; Halı Dokuma, Nakış ve Takı Tasarım Kursları ile şehirde yaşayan kadınlar hem öğreniyor hem de üretiyor.

Akçaabat Belediyesi Hanımlar Kültür Evindeki kursları ziyaret ederek konu ile ilgili düşüncelerini dile getiren Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim “Akçaabat Belediyesi olarak kadınlara yönelik faaliyetlerimize yenilerini eklemeye devam ediyoruz. Şehrimizde yaşayan kadınlarımızın sosyalleşmesi için hem de unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarının gelecek kuşaklara aktarımının sağlanması adına Belediyemiz Bünyesinde Halı Dokuma, Nakış ve takı tasarım kurslarını İlçe Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde hayata geçirdik. Kurslarımız, Belediyemize ait Hanımlar Kültür Evi'nde devam ediyor. Her bir kursa bayanlardan yoğun ilgi var. Kadın elinin değdiği her işte güzel sonuçlar, güzel ürünler ortaya çıkıyor. Buradaki kurslarımızda da kadınlarımızın özverisini, gayretini samimiyetini gördüm. Halı dokuma kursumuzda Akçaabat’a has halı motifleri ortaya çıkıyor. Nakış kursunda geçmiş dönemde büyüklerimizin özellikle çeyiz hazırlarken evlerde yaptıkları işlemeler tekrar gün yüzüne çıkartılıyor. Kursların sonunda kadınlarımızın buradan öğrendikleri ile meslek sahibi olacaklarını hedefliyoruz.  Kadınlarımız kendileri üretecek ve kendi ürettiklerini satarak ekonomik anlamda ailelerine katkı sağlayacak. Bunun yanında unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarımız da gelecek nesillere aktarılmış olacaktır.” Dedi.

haber9.jpg

haber8.jpg

haber2.jpg

Halı Dokuma Kursu: Pazartesi, Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri saat: 09.00 ile 15.00 arası

Nakış Kursu: Pazartesi, Salı ve Çarşamba günleri saat: 09.00 ile 15.00 arası

Takı Tasarım Kursu: Perşembe ve Cuma gümleri saat: 09.00 ile 15.00 arası

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.