Kocaeli Horona Doydu

Kocaeli Horona Doydu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Trabzonlular Derneği’nin işbirliği ile düzenlenen ‘Trabzon Tanıtım Günleri’ sona erdi.

KOCAELİ TRABZON TANITIM GÜNLERİ SONA ERDİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Trabzonlular Derneği’nin işbirliği ile düzenlenen ‘Trabzon Tanıtım Günleri’ sona erdi.

16-19 Haziran 2022 tarihleri arasında yapılan Kocaeli Trabzon Tanıtım Günleri, Kocaeli Uluslararası Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Büyük organizasyonun açılışı da bir o kadar görkemli oldu. Kocaeli Trabzon Tanıtım Günleri’nin açılışına Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, eski Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, Milletvekilleri, Büyükşehir belediye başkanları, bürokratlar, ilçe belediye başkanları, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Açılış töreni; saygı duruşunda bulunulması ve hep bir ağızdan İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Görkemli bir açılışa sahne olan Kocaeli Trabzon Tanıtım Günleri’ne Açılış programında Akçaabat Belediyesi Halk Oyunları Ekibinin horon gösterisi damga vurdu. İzleyenlerden tam not alan ekip, oynadıkları horonla Karadeniz’i de Trabzon’u da Akçaabat’ı da en özet haliyle anlattı.

Akçaabat’ın coğrafyasını, yaşam şartlarını ve denizin dalgalarını anlatan Akçaabat Horonu, Akçaabat insanının sert, kendinden emin, inatçı bir o kadar da yufka yürekli, merhametli oluşunu vurguluyor.

AKÇAABAT STANDI DOLDU TAŞTI

Kocaeli Trabzon Tanıtım Günleri’ne devasa boyutlardaki Ortamahalle standı ile katılan Akçaabat Belediyesi, standa gelen misafirlerini yöresel ikramlıklarla ağırladı. Dört gün devam eden Trabzon Tanıtım Günleri’nde Akçaabat’ı merak edenler, tanımak isteyenler ve memleket hasreti çekenler Akçaabat Belediyesi standını ziyaret ettiler. Akçaabat’ın incisi tarihi Ortamahalle’yi Kocaeli’ne taşıyan Akçaabat Belediyesi, ziyaretçilerine tarihi konakların gölgesinde soluklanma imkanı sundu. Akçaabat Belediyesi kurduğu stantla bir nebze dahi olsa memleket hasreti çekenlerin hasretini dindirdi.

Akçaabat Belediyesi standı ziyaretçilerin yanı sıra bürokratların da ilgisini çekti.

GÜLER YÜZLÜ KARŞILAMA DOSTÇA MUHABBETLE TACLANDI

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, standı ziyaret eden büyük küçük herkesle tek tek ilgilendi. Başkan Ekim; alçakgönüllü, güler yüzlü ve dostça sohbetiyle gönüllere taht kurdu. Akçaabat’ı önce tüm ülkeye sonra tüm dünyaya tanıtmayı hedeflediğini belirten Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, “Akçaabat; horonuyla, kültürüyle, sanatıyla, sporuyla, turizmiyle, doğasıyla, yaylalarıyla, kendine has mutfağıyla kısacası tüm vizyonuyla önce ülkeye sonrada dünyaya açılmaya hazır bir kent. Biz Akçaabat’ın potansiyelinin farkındayız; tüm dünya da bunun farkına varacak. Bizim şehrimiz; halk danslarının buluşma merkezidir; bizim şehrimiz yeşille mavinin kavuştuğu yerdir; bizim şehrimiz kültür beşiğidir; bizim şehrimiz sımsıkı kucaklaşmaların adresidir. Karadeniz insanı horon gibidir. Birbirine bağlıdır; merttir; kararlıdır; merhametlidir… Akçaabat’ımızı tanıtmaya devam edeceğiz; durmak yok.“dedi.

EMEĞİ GEÇENLERE VE ZİYARETİMİZE GELENLERE TEŞEKKÜR EDERİM

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Kocaeli Trabzon Tanıtım Günleri’nin hazırlanmasında büyük pay sahibi olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Trabzonlular Derneği’ne, organizasyona katılan il ve ilçe belediyelerine, tanıtım günleri boyunca stantları doldurup taşıran ziyaretçilere, bürokratlara ve görevli personellere gönülden teşekkür etti. Başkan Ekim,” Böylesine büyük ve teferruatlı organizasyon hazırlamak oldukça büyük bir çalışma gerektirir. Bu organizasyonun hazırlanmasında emeği geçen herkese şükranlarımı ve saygılarımı sunuyorum.” Dedi.

10-1.jpg

2-2.jpg

8-2.jpg

4-5.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Haberler