Kanuni'de USG Kursu

Kanuni'de USG Kursu

Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesinde İleri Ultrasonografi (USG) Kursu Gerçekleştirildi.

4-5 Mayıs tarihlerinde, Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, Acil Tıp Kliniği ile Türkiye Acil Tıp Derneği işbirliğiyle gerçekleştirilen İleri Ultrasonografi (USG) Kursu büyük ilgi gördü. İki günlük yoğun program boyunca, alanında uzman eğitmenlerin katkılarıyla düzenlenen kurs, acil servislerde sıkça kullanılan ultrason cihazlarının etkin kullanımı üzerine derinlemesine bir deneyim sunmayı amaçladı.

 

Katılımcılar, çeşitli acil tıp senaryolarında ultrasonografinin rolünü ve tekniklerini öğrenerek, bu teknolojinin hastaların hızlı ve doğru bir şekilde değerlendirilmesindeki önemini keşfettiler. Program, teorik sunumların yanı sıra pratik uygulamaları da içererek katılımcılara kapsamlı bir öğrenme deneyimi sağladı.

 

Kursun açılış konuşmasında, Hastane Başhekimi Doç. Dr. Hasan Rıza AYDIN, "Acil servislerde ultrasonografi kullanımının giderek arttığı bir dönemde, bu tür kursların sağladığı bilgi ve deneyim, hastalarımıza daha etkin bir şekilde müdahale etmemizi sağlayacaktır." şeklinde konuştu.

Acil Tıp Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Prof. Dr. Süleyman TÜREDİ ise, "Ultrasonografi, acil tıp pratiğinde birçok avantaj sunan önemli bir araçtır. Bu kurs, katılımcılara bu teknolojinin ustalığını kazandırmak ve acil durumları daha etkin bir şekilde yönetmelerine olanak tanımak adına büyük bir fırsat sunmaktadır." ifadelerini kullandı.

kanuni-egitim-ve-arastirma-hastanesinde-ileri-ultrasonografi-usg-kursu-gerceklestirildi3.jpeg

kanuni-egitim-ve-arastirma-hastanesinde-ileri-ultrasonografi-usg-kursu-gerceklestirildi2.jpeg

kanuni-egitim-ve-arastirma-hastanesinde-ileri-ultrasonografi-usg-kursu-gerceklestirildi1.jpeg

 

Katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği ve büyük memnuniyetle ayrıldığı İleri USG Kursu, gelecek yıllarda da düzenlenerek acil tıp alanında çalışan hekimlerin bilgi ve yeteneklerini geliştirmeye devam edecek.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Haberler