İnşaatlar Yükseliyor

İnşaatlar Yükseliyor

Akçaabat Belediyesi, Akçaabat’a değer katacak vizyon projelerin hayat bulması için çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

 

AK Parti Genel Başkan yardımcısı Mustafa Şen, AK Parti Trabzon İl başkanı Sezgin Mumcu, Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim ve AK Parti Akçaabat ilçe Başkanı Muhammet Ali Yılmaz; Akçaabat’ta inşaatı devam eden işlerden bir tanesi olan Akçaabat Kültür Merkezi’ni incelediler.

İnşaatında sona yaklaşılan Akçaabat Kültür Merkezi ile ilgili bilgi aktaran Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Akçaabat’ta devam eden projelerin yeni dönemde tamamlanıp halkın hizmetine sunulması için durmadan çalıştıklarını belirtti.

Akçaabatlılara verdiği vaatleri tek tek yerine getiren Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, “Tüm hemşehrilerimizle birlikte şehrimizin daha da gelişmesini arzu ediyoruz ve bunun için birlik, dirlik ve beraberlik içerisinde çalışıyoruz. Seçim döneminde Akçaabatlılara, şehrimizde devam eden işleri yeni dönemde ivedi olarak nihayetlendireceğiz demiştik. Devam eden önemli işlerimizden bir tanesi de Söğütlü Mahallemizde inşaatı yapılan Kültür Merkezi’mizdir. Halihazırda Kültür Merkezi’mizi inşaatında sona gelindiğini söyleyebiliriz. Yani Kültür Merkezi’nin kaba inşaatı bitti. Önümüzdeki süreçte dış cephesinin yapılması, iç dizaynı, envanter ve ekipman temini de yine aynı hızla yapılacak. Çalışmaların gidişatı neticesinde Akçaabat Kültür Merkezi’mizin tahmini teslim tarihinden önce tamamlanıp halkımızın hizmetine açılmasını öngörüyoruz. Rabbimin izniyle, Akçaabat’ımızın önemli ihtiyaçlarından biri olan tam donanımlı Kültür Merkezi’mizin açılışını hep birlikte gerçekleştireceğiz.” Dedi.

AKÇAABAT KÜLTÜR MERKEZİ’NİN DETAYLARI NELERDİR?

Kültür Merkezi’nin içerisinde; 600 kişilik amfi salon (tiyatro, konser, toplantı vb.), çok amaçlı salon (sergi vb.), fuaye alanı, kültürel ve sanatsal faaliyetler için atölyeler ve bürolar, kütüphane, sportif alanlar, kafeterya (kapalı ve açık alan), kapalı otopark, sirkülasyon alanları, idari ve teknik alanlar bulunacak.

Akçaabat Kültür Merkezi, hem şehrimizdeki öğrencilerin hem de vatandaşlarımızın sosyal aktivitelerini yapabileceği, keyiflice vakit geçirebileceği veya ders çalışabileceği bir tesis olacak.

Ayrıca 600 kişilik kapasitesi bulunan amfi salonda kongreler yapılabilecek.  Bu sayede Akçaabat; kültür, sanat, turizm şehri olmanın yanı sıra Kongre şehri haline de gelecek. Kültür Merkezinin üst katında yapılacak olan fonksiyonel kütüphane ise Trabzon Üniversitesi öğrencileri başta olmak üzere bölge öğrencileri aktif olarak kullanabilecek.

akcaabat-belediyesi-akcaabata-deger-katacak-vizyon-projelerin-hayat-bulmasi-icin-calismalarina-araliksiz-devam-ediyor-2.jpeg

akcaabat-belediyesi-akcaabata-deger-katacak-vizyon-projelerin-hayat-bulmasi-icin-calismalarina-araliksiz-devam-ediyor-1.jpeg

akcaabat-belediyesi-akcaabata-deger-katacak-vizyon-projelerin-hayat-bulmasi-icin-calismalarina-araliksiz-devam-ediyor.jpeg

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
8 Yorum
Haberler