İkinci Köy Yaşam Merkezi

İkinci Köy Yaşam Merkezi

Akçaabat Kuruçam Mahallesi’nde bulunan kullanılmayan okul binası, Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Akçaabat Belediyesi arasında imzalanan protokolle Köy Yaşam Merkezi’ne dönüştürülecek.

AKÇAABAT’TA İKİNCİ KÖY YAŞAM MERKEZİ İÇİN PROTOKOL İMZALANDI

 

İmzalanan protokolle birlikte kullanılmayan köy okul binalarının Köy Yaşam Projesi ile anaokulu, ilkokul, kurs merkezi, kütüphane, matematik, bilim ve tasarım atölyeleri gibi ihtiyaçlara yönelik alanlara dönüştürülerek yeniden kullanıma açılması ve etkin kullanımın sağlanması amaçlanıyor.

HEM DESTEK VERİYORUZ HEM SÜRECİ YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ

Kuruçam Mahallesi’ndeki kullanılmayan okul binasının Köy Yaşam Merkezi’ne dönüştürülmesi için imkanlar ölçüsünde gerekli desteği her zaman sağlayacağını dile getiren Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, “Türkiye’nin dört bir yanında köylerin kalbi olacak yaşam merkezleri inşa ediliyor. Milli Eğitim Bakanlığınca yürütülen ve kapanan köy okullarının yeniden öğrenci ve vatandaşın hizmetine sunulması için başlatılan "Köy Yaşam Merkezleri Projesi" kapsamında  kapanan köy okul binaları Köy Yaşam Merkezlerine dönüştürülüyor. Bu bağlamda ilk olarak Mersin Mahallesi’nde bulunan Çamlık İlkokulu’nu dönüştürerek açılışını gerçekleştirmiştik. Şimdi ise ikinci olarak Kuruçam Mahalle’mizde bulunan kullanılmayan okul binasını İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği halinde dönüştüreceğiz. Köy Yaşam Merkezi olarak kullanılmak üzere tahsis edilen binanın yapım, onarım, fiziki ve peyzaj düzenlemelerini yapacağız. Köylerde kullanılmayan okulları eğitim yuvasına çevirmeyi, bu binaların farklı ihtiyaçlara yönelik aktif kullanımını sağlamayı ve okulların yeniden öğrenci ve vatandaşın hizmetine sunulmasını hedefliyoruz. İmzaladığımız protokole göre Kuruçam Köy Yaşam merkezi yapım işi 2023 yılı içerisinde tamamlanacak ve merkez hazır hale gelecek. Akçaabat Belediyesi olarak, şehrimize, mahallelerimize ve hemşehrilerimize büyük katkı sağlayacak bu projeyi yakından takip ediyor; imkanlarımız dahilinde gerekli tüm desteği sağlıyoruz. “ dedi.

akcaabat-ikinci-yasam-merkezi1.jpeg

akcaabat-ikinci-yasam-merkezi.jpeg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Haberler