Gedikli İstifa Etti

Gedikli İstifa Etti

İYİ Parti’den Akçaabat Belediye Başkan Adayı olan Erol Gedikli, partisinden istifa ettiğini açıkladı.

Erol Gedikli parti binasında yaptığı istifa açıklamasında, Genel Başkanlık yarışında Koray Aydın’a destek verdiklerini ve yapılan ayak oyunları ile genel başkan seçildiğini belirterek, siyaset yapmayacağını belirtti.

Basın açıklamasında, İlçe başkanı Bilgehan şimşek ve yönetiminin de istifa ettiğini açıkladı.

İşte Gedikli’nin basın açıklaması;

Değerli basın mensubu arkadaşlarım kıymetli dava ve birlikte yol yürüdüğüm yönetim kurulu arkadaşlarım.

2017 yılında kurulan İYİ Parti ile siyasi hayatıma Sayın Koray aydın ve Sayın Osman AKBULUT beyle başladım. O günkü heyecan şevk ve sevgiyle her türlü faaliyeti üye alımında partimizi temsiliyet anlamında elimizden geldiği kadar hiç durmadan yorulmadan maddiyattan ve zamandan kısmadan yedi yıl boyunca aktif olarak çalıştım.İYİ Partiye hiçbir yerde zarar vermedim kendi evladım gibi el üstünde tuttum. Dört seçim geçirdim. Zaman ve maddiyat göz etmeden çalıştım. Birinci dönem bir vekil çıkarttık.

            Belediye seçimlerinde meclik üyesi olduk. Yükümüzün ağırlığını bilerek daha çok çalışmaya devam ettik. Yeni dönemde vekil çıkamayan arkadaşlar hemen darılıp kenara çekildi. Ancak teşkilat hiçbir şey beklemeden yine çalıştı. Sonra 2023 genel seçiminde vekil çıkarttık. Vekilin keyfi yerinde işlerini görmüşlerdir. Geldiğimiz süreçte 2023 seçimlerinde 6’lı masadan kalkmak ve tekrar oturmak bizlere çok zarar verdi. Parti gün geçtikçe eriyor ancak yukarı siyaseti bizleri sahada çok zor durumda bırakıyordu. Zor dönemde atama ile ilçe başkanı oldum. O dönemde elimizden geldiği kadar çalıştık. Ancak bir vekil çıkarttık Sahada zor günler geçirdik. Genel başkanımız iktidara muhalefet yapacağına muhalefete muhalefetlik yaptı. Hiç konuşmasa bizler sahada daha çok rahat olurduk. Her konuştuğumuz insan genel başkanın yaptıkları söyledikleri ile bizleri yargılıyordu.

            2024 mahalli idareler seçimi oldu ve acı tablo ortaya çıktı. Ben Akçaabat’ta şahsi oyumu aldım. Bağımsız girseydim daha fazla alırdım diye düşünüyorum.

            Sonuçta genel merkez kongre kararı aldı. Sayın Koray AYDIN adaylığını açıkladı.Diğer iki aday da açıkladı. Akçaabat teşkilatı olarak Sayın Koray AYDIN’a ilk destek açıklamasını bizler yaptık. Ardından Yomra ve diğer birkaç ilçe yaptı. Sayın Koray bey Trabzonludur bende Trabzon Milliyetçisiyim. Sayın Koray AYDIN aday olduktan sonra bizlerin başka kimseyi desteklemesi olmazdı. Ancak gel gör ki Trabzon Milletvekili Sayın Yavuz AYDIN ve Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şükrü KULEYN Sayın Musavvat DERVİŞOĞLU nu destekledi. Bizlerin zoruna giden burasıdır. Büyükşehirlerde teyamül yoklaması yapılırken Trabzonda yapılmadı. Sayın Koray bey Sayın Yavuz AYDIN varken teyamül yapmayalım diyerek Sayın Yavuz beyin adaylığını ilan etmişti. Ama gelin görün ki bu süreçte Sayın Yavuz bey Sayın Koray beyi arkasından hançerlemiştir.

            Benim isyanım Trabzon milletvekilinedir. Benim isyanım Trabzon milliyetçiliğinedir. Büyükliman bölgesinde 5 delege Sayın Musavvat Dervişoğlu’na oy kullanmıştır yani Büyükliman tarafı Sayın Koray beyi hançerlemiştir.

            Bizler hep parti için çalıştık onlar hep kendileri için çalıştılar. Bu süreçten sonra bu partide kalmam bana zulümdür. Bu nedenlerle İYİ Parti üyeliğimden istifa ediyorum.

            Birde Trabzonda bile Akçaabat sürekli ikinci plana atılmıştır. Üst kurul delegesi bile verilmeden kendi adamlarını delege yaparak seçime gittiler. Yomra Belediye başkanımızın TC kimlik numarasını yanlış yazılarak oy kullandırılmadı. Seçim günü el altından birçok oyunlar oynandı. Sayın Koray beye karşı üç aday ortak olup seçimi aldılar. Her türlü entrikalar çevirip seçimi aldılar da değişen ne oldu.

            Sonuçta ortada eriyen bir İYİ parti var. Entrikaların arkadan hançerleyenlerin kendini düşünen makan ve mevki peşinde koşan insanların olduğu yerde benim bulunmam mümkün değil.

            Burada başta Sayın Koray AYDIN olmak üzere bana güvenerek destek olan büyüklerime Akçaabat Belediye Başkan adaylığı döneminde bana oy vererek destek olan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

            Siyasette bilerek hiç kimsenin kalbini kırmamaya özen gösterdim. Eğer kırdığım kişiler varsa onlardan özür diliyor ve haklarını helal etmelerini istiyorum.

            Hepinize sağlıklı günler diliyorum.

akcaabat-iyi-parti-yonetimi-dustu.jpegakcaabat-iyi-parti-yonetimi-dustu.jpeg

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
11 Yorum
Haberler