Emekliler Kınadı

Emekliler Kınadı

İsrail’in Filistin’de yaptığı katliamlara toplumun her kesiminden öfke yükseliyor

İsrail’in Filistin’de yaptığı katliamlara toplumun her kesiminden öfke yükseliyor. Türkiye İşçi Emeklileri Derneği Trabzon Şubesi yayınladığı basın açıklamasında İsrail’i kınadı. Dernek Başkanı Muzaffer Şahin İsrail’in yıllardır sürdürdüğü soykırıma dünyanın dur demesi gerektiğini bu konuda Türkiye’nin öncülük etmesini beklediklerini kaydetti.

Müslümanların bu vahşeti görmesi gerektiğini dile getiren Şahin açıklamasında şu görüşlere yer verdi; “350 kişinin öldüğü 1500 e yakın insanın yaralandığı küçük diye, güçsüz diye, Mezalim yapmayı üstünlük sayan zavallıları görmezden gelen insanlık ve Ortadoğu İslam ülkeleri harekete geçmelidirler. Hepimiz bir katliamı kınıyoruz, yetmiyor zaman ile unutuluyor. Filistin yönetiminin iç sorunu diyoruz. Bir avuç insan kendi içinde bölünüp açlıktan ölürken, tepesine füze yağıyor. Bombalar patlıyor. Gazze kan gölüne dönüyor. Müslüman Ortadoğu seyrediyor. Asıl gözdağı Ortadoğuya veriliyor.  Ülkemizde birilerinden özür dileyenlerde artık İsrail’in ve onu cesaretlendirenlerin isimlerini seslendirerek kınasınlar.

Gazzeye yapılan çirkin saldırı hangi din ve inançtan olursa olsun sağduyu sahibi herkesi ağır bir mahcubiyet ve acı yaşamıştır. Artık insanlar bu zalimlere zincir vurmalıdır” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Haberler