Ekim'den Vizyon Projeler

Ekim'den Vizyon Projeler

Osman Nuri Ekim, yeni dönemde Akçaabat için vizyon projeler hazırladı.

31 Mart Mahalli İdareler Yerel Seçimlerinde Cumhur İttifakının ortak adayı olarak Akçaabat Belediye Başkanlığına yeniden aday gösterilen mevcut Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, yeni dönemde Akçaabat için vizyon projeler hazırladı.

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, yeni dönemde nüfusun yoğun olduğu bölgelere Trabzon Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yetişkinlere yönelik şehir kütüphanesi ve çocuklara yönelik çocuk kütüphanesi yapılacağını belirtti.

Başkan Ekim, “Kütüphaneler şehirlerin ve şehir kültürünün olmazsa olmazlarıdır. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, kültürler beşiği kadim kent Akçaabat’ımızda mevcut kütüphanelerimiz özellikle gençler ve çocuklar tarafından yoğun olarak kullanılıyor. Gençlerimizin ve çocuklarımızın istek ve taleplerine binaen yeni dönemde onlar için Akçaabat’ta nüfusun kalabalık olduğu bölgelerde Trabzon Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte şehir kütüphanesi ve çocuk kütüphanesi yapacağız. Gençlerimiz ve çocuklarımız için her detayı ince ince düşünülüp tasarlanmış olan kütüphane projemizle geçmişten geleceğe mekânsal bir köprü oluşturacağız. Ayrıca Söğütlü Mahallemizde şehrimizin incisi Trabzon Üniversitemizin olduğu bölgede özellikle gençlerin ve öğrencilerin faydalanacağı kitap kafe ve öğrenci destekleme merkezleri yapacağız. Gençlerimiz ve çocuklarımız ister biz yaparız.” Dedi.

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ İÇİN GENÇLİK FESTİVALLERİ YAPILACAK

Gençlere ve onların isteklerine büyük önem veren Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, yeni dönemde ülkemizin çeşitli bölgelerinden Akçaabat’a gelen üniversite öğrencileri için Gençlik Festivalleri yapılacağını belirtti.

Yeni dönem projeleri içerisinde gençlere ve çocuklara yönelik işlere ayrı bir değer veren Başkan Ekim, “Genç bir belediye başkanı olarak gençlerimizin isteklerini çok iyi anlıyorum. Geleceğimizin teminatı çocuklarımız ve gençlerimiz eğitim öğretim döneminin sona ermesiyle birlikte yıl boyu üzerlerinde biriken stresi atmak istiyorlar. Bizler de onlar için streslerini atabilecekleri, gönüllerince eğlenebilecekleri ve eğlenceli vakit geçirebilecekleri Gençlik Festivalleri düzenleyeceğiz. Üstelik festivale katılacak olan sanatçıları da yine gençlerimiz seçecek. Akçaabat’ımız umutlu çocukların ve huzurlu gençlerin şehridir. Burada yollarımız daima geleceğe, umuda, mutlu yarınlara ve sevgiye çıkar. Biz, tüm Akçaabatlılarımızla birlikte çalışarak hem gönülleri hem de Akçaabat’ımızı ihya edip istikrarla yürüyoruz.” Dedi.

akcaabat-bel.jpeg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
17 Yorum
Haberler