Ekim'den Öğretmenlere Ziyaret

Ekim'den Öğretmenlere Ziyaret

Başkan Ekim’den Topluma Işık Tutan Gönül Eri Öğretmenlerimize Ziyaret

 

Rutin belediyecilik hizmetleri ve yoğun çalışmalarının yanı sıra her daim hemşehrileriyle bir arada olmaya özen gösteren, hiçbir özel günü atlamayanAkçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim’le birlikte AK Parti Akçaabat İlçe Başkanı Ahmet Hüseyin Altıntepe ve yönetimi, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Usta  24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle Akçaabat’taki öğretmenleri ziyaret ettiler.

AKÇAABAT’TA EN ÇOK YAŞ ALMIŞ ÖĞRETMENE ZİYARET

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Akçaabat’ta yaşayan 87 yaşındaki emekli öğretmen Haydar Saraç’ı evinde ziyaret etti. Emekli öğretmen Haydar Saraç’ın Öğretmenler Gününü kutlayan Başkan Ekim, “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitilmesi ve ileriye yönelik olumlu davranışlar kazandırılması görevini büyük bir özveriyle ifa eden kıymetli öğretmenimiz Haydar Saraç’ın Öğretmenler Günü’nü kutluyorum. Haydar Öğretmenim çalışma hayatı boyunca birçok kalbe dokundu. Birçok çocuğa ve gence ışık tuttu; yol gösterdi. Kendisi güzel ilçemiz Akçaabat’ımızda yaşayan, mesleğini uzun yıllar ifa etmiş ve en çok yaş almış çok değerli öğretmenlerimizdendir. Eğitim ordusunun bir neferi olan Haydar Öğretmenime sağlık ve esenlik dolu bir ömür diliyorum.” Dedi.

HUZUR EVİNDEKİ ÖĞRETMENEDUYGU YÜKLÜ ZİYARET

24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle ziyaretlerini Huzur Evi’nde devam ettiren Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, 78 yaşında olan emekli Suna Ersoy öğretmeni ziyaret ederek Öğretmenler Gününü kutladı. Suna Öğretmenle bir süre sohbet eden Başkan Ekim, saygıdeğer Suna Öğretmen’in ellerinden öperek eğitim camiasında gösterdiği hizmetlerden ötürü kendisine teşekkür etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Suna Ersoy öğretmen, Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim’le gerçekleştirdiği sohbette şunları kaydetti; “ İnsanoğlu doğumundan ölümüne kadar sürekli öğrenme çabası içerisindedir. Bizler, öğretmenler olarak ilk önce çocuklara hayatı, insanlığı, milli ve manevi değerleri öğretiyoruz; daha sonra ilim ve irfan alanında eğitim veriyoruz. Emekli olana dek birçok çocuğun ve gencin hayatlarına dokunuyoruz. Onlar için bazen anne-baba bazen abla-abi oluyoruz. Böylesine kutsal bir mesleği layıkıyla icra etmeye büyük özen gösteriyoruz. Bütün öğretmenler için öğrenciler kendi çocuklarımız gibidir. Bu anlamlı günde beni ziyaret eden Akçaabat Belediye Başkanımız Osman Nuri Ekim’e teşekkür ediyorum.”

24 KASIM DOĞUMLU ÖĞRETMENE ANLAMLI SÜRPRİZ

Akçaabat’ta yaşayan ve tek 24 Kasım doğumlu olan Demirci Ortaokulu Öğretmeni Erdem Işıldak’ı ziyaret eden Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Erdem öğretmenin hem öğretmenler gününü hem de doğum günü kutladı.

Demirci Ortaokulu ziyaretinde okuldaki tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlayan Başkan Ekim, öğrencilerle de sohbet etti. Duygu yüklü anların yaşandığı anlamlı ziyaretten duyulan memnuniyeti dile getiren Demirci Ortaokulu öğretmenleri ve öğrencileri Başkan Ekim’e düşünceli davranışı sebebiyle teşekkür ettiler.

24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle AK Parti Akçaabat İlçe Başkanlığı öncülüğünde gerçekleştirilen Akçaabat A. Fazıl Ağanoğlu İlkokulu öğretmenlerini de ziyaret ederek günlerini kutlayan Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, duygu ve düşüncelerini şu ifadelerle belirtti; “Dünyanın en kutsal vazifesini kendisine yaşam tarzı benimsemiş, gözü pek, yüreği güzel öğretmenlerimiz her birimize önder oldu. Sevgisini, hoşgörüsünü ve şefkatini öğrencilerinden esirgemeyen, öğreten eğiten, umut ettiren yüce gönüllü öğretmenlerin; doğru, dürüst, adaletli, bilginin ve ilimin peşinde koşan, vatanımıza milletimize fayda sağlamayı görev edinen öğrencilerin ve bizlerin bugüne gelmesinde büyük emeği olan öğretmenlerimize şükran ve minnet borçluyuz.Hayatlarımızda kıymetli izler bırakan, her bilgiyi, her doğruyu zihinlerimize sevgiyle ilmek ilmek işleyen, her zorlukta bizlere sabretmeyi öğreten öğretmenlerimizin bu özel gününü en kalbi duygularımla kutluyorum.”

12-1.jpg

13-1.jpg

11-1.jpg

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.