Çiftçilere Ücretsiz Fidan

Çiftçilere Ücretsiz Fidan

Akçaabat Kaymakamlığı, Akçaabat Belediyesi, DOKAP , Akçaabat İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Akçaabat Ziraat Odası işbirliğinde Meyveciliğin Geliştirilmesi Projesi kapsamında Akçaabat’taki çiftçilere ücretsiz meyve fideleri dağıtıldı.

 

Meyveciliğin Geliştirilmesi Projesi kapsamında meyve fidanı dağıtımı programında konuşan Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Akçaabat’taki çiftçilere büyük müjdeyi verdi.

Trabzon İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Akçaabat belediyesi arasında yapılacak olan protokol neticesinde Akçaabat’taki hayvancılığa destek vermek amacıyla buzağı tohumlama uygulamasının da ücretsiz bir şekilde yapılacağını duyurdu.

Protokol için Trabzon İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile gerekli hazırlıkların devam ettiğini söyleyen Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, buzağı tohumlama projesinin detaylarını da paylaştı. Başkan Ekim, “Tarım ve Orman Bakanlığı ile Trabzon İl Tarım ve Orman Müdürlüğümü ve belediyemiz işbirliğinde Akçaabat’ımızda hayvancılığı destekleyecek bir protokol hazırlıyoruz. Çiftçilerimize şimdiden müjdesini vermek istedim. 2 bin Türk Lirası civarında olan buzağı tohumlama uygulaması protokolün imzalanması ile birlikteücretsiz olacak. Uygulama aşamasında ilk olarak pilot köyler ve mahalleler seçilecek. Allah’ın izniyle de Ramazan bayramından sonra bu uygulamaya başlayacağız. İlerleyen süreçlerde tüm bu uygulamalardan verimli sonuçların alınmasıyla birlikte Akçaabat’ımızdaki tüm çiftçilerimiz yararlanacak. Söz verdiğimiz gibi her zaman çiftçimizin yanındayız. “ dedi.

TARIMDA ALTERNATİF ÜRÜNLERİ ÇEŞİTLENDİRİYORUZ

Akçaabat’ta tarımsal kalkınmayı sağlamak, ürün çeşitliliğini arttırmak, çiftçileri ve üretimi desteklemek amacıyla proje bazında belirlenen kriterlere uyum sağlayan çiftçilere Isebella Üzümü, Trabzon Hurması, Kızılcık, Ahududu ve Böğürtlen meyve fidesi dağıtıldı.

Meyve fidanı dağıtımı programında konuşan Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, “Önceden Akçaabat’ımızda tütün yetiştiriliyordu. Zamanla tütün yerini fındığa bıraktı. Şimdi ise çiftçilerimiz fındığa ve Akçaabat’ta yetiştirilen diğer tarım ürünlerine alternatif olabilecek, ekonomik getirisi daha fazla olan ürünler yetiştirmek istiyor. Biz de çiftçilerimize destek oluyoruz. Akçaabat’ımızın iklimi elverişli, toprakları verimli. Şehrimizin bu avantajını kullanarak Akçaabat’ımıza uygun meyve fideleri yetiştiriciliğini destekliyoruz. Akçaabat’ta alternatif olarak meyve yetiştiriciliğine Süper Meyve Aronya ile başladık. Şimdi de Isebella Üzümü, Trabzon Hurması, Kızılcık, Ahududu ve Böğürtlen gibi meyve fideleri ile devam ediyoruz. Akçaabat’ımızın tarımsal potansiyelini sonuna kadar en verimli ve en doğru tarım uygulamalarıyla kullanmakta kararlıyız.” Dedi.

akcaabat-kaymakamligi-akcaabat-belediyesi-dokap-ve-akcaabat-ilce-tarim-ve-orman-mudurlugu-isbirliginde-meyveciligin-gelistirilmesi-projesi-kapsaminda-akcaabattaki-ciftcilere-ucretsiz-meyve-fideleri-dagitildi1.jpeg

akcaabat-kaymakamligi-akcaabat-belediyesi-dokap-ve-akcaabat-ilce-tarim-ve-orman-mudurlugu-isbirliginde-meyveciligin-gelistirilmesi-projesi-kapsaminda-akcaabattaki-ciftcilere-ucretsiz-meyve-fideleri-dagitildi2.jpeg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum
Haberler