Belediye İtfaiye Eri Alacak

Belediye İtfaiye Eri Alacak

Akçaabat Belediyesi 4 itfaiye eri alacak.

Akçaabat Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere, 21.10.2006 tarih ve 26326 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Belediye İtfaiye Yönetmeliğinin 15,16 ve 17. maddeleri ile 11.04.2007 tarih ve 26490 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Belediye İtfaiye Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelikte belirtilen hükümler çerçevesinde Belediyemizde 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi münhal bulunan aşağıda sınıfı, unvanı, derecesi, âdeti, KPSS taban puanı ve türü belirtilen 4 (Dört) adet İtfaiye Eri kadrolarına; 2008 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmiş ve Belediyemiz sınav komisyonunca belirlenen aşağıdaki taban puanlarına göre Belediyemize müracaat eden adaylar arasından, en yüksek puandan başlamak üzere kadro ve öğrenim durumları itibariyle ilan edilen sayıların 3' er katı aday belirlenerek sözlü sınava çağırılacak.

 

ADAYLARIN BAŞVURU ŞARTLARI

 

 

1- 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen şartlan taşımak; 2) Sağlık açısından kapalı mekân, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmak,

 

 

2) Tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 m, kadınlarda en az 1.60 m boyunda olmak ve boyun 1 m den fazla olan kısmı ile kilosu arasında ( +,-) 10 kg. dan fazla fark olmamak, (Adayların Sağlık Kuruluşlarından onaylattıkları boy kilo tespit formu başvuru sırasında istenecektir.)

 

 

3) İtfaiye Eri sınavının yapılacağı 01.07/2010 günü itibariyle 30 yaşını (01.07.1980 ve sonrası doğumlu olan) doldurmamış olmak,

 

 

4-öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme 2008 (KPSS) sınavlarına girmiş ve KPSSP93 (Ön lisans) ve KPSSP3 (En az 4 yıllık Üniversite) puan türünden 100 tam puan üzerinden yukarıdaki tabloda belirtilen en az puanı almış olmak.

 

 

BAŞVURU SÜRESİ VE YERİ:

 

 

Başvurular 14 Haziran 2010 Pazartesi günü başlayıp 15 Haziran 2010 Salı günü mesai saati bitiminde sona erecektir. ( Mesai saatleri dışında başvuru kabul edilmeyecektir.) İtfaiye Eri giriş sınavı başvuruları, Akçaabat Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne şahsen yapılacak olup, posta ve internet ortamında yapılacak müracaatlar kabul edilmeyecektir.

 

 

SINAV YERİ VE SAATİ:

 

 

Sözlü sınav 01 Temmuz 2010 Perşembe günü Atatürk Bulvarı No:33'de bulunan Belediyemiz hizmet binasının 4. Katında bulunan Hasan Saka Toplantı Salonunda Şaat:10:00'da;,Dayanıklılık testi ise Belediyemiz İtfaiye Müdürlüğünde yapılacaktır. Çağrılan adayların sınavları 01 Temmuz 2010 günü bitirilemediği takdirde 02 Temmuz 2010 tarihlerinde devam edilecektir.

 

BAŞVURU SIRASINDA İSTENİLECEK BELGELER :

 

 

1) Aday tarafından doldurulacak olan Başvuru Formu (Boş Başvuru Formu örneği ve Boy-Kilo tespit formu, Belediyemiz İnsan Kaynaklan ve Eğitim Müdürlüğünden temin edilecek veya http://www.akcaabat.bel.tr/ adresinden indirilecektir. Aday tarafından eksiksiz ve okunaklı bir şekilde doldurularak aşağıdaki belgelerle birlikte verilecektir.)

 

 

2) Adayların Sağlık Kuruluşlarından onaylattıkları boy kilo tespit formu

 

 

3) 2008 Yılı KPSS Sonuç Belgesi örneği (aslı ibraz edilecektir.)

 

 

4) TC Kimlik numaralı nüfus cüzdanı sureti (aslı evraklar teslim edilirken adayın yanında olacak)

 

 

5) Öğrenim durumlarını gösterir belge fotokopisi (aslı ibraz edilecektir.)

 

 

6) Son altı ay içerisinde çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf (1 adedi Başvuru Formuna yapıştırılacaktır.)

 

 

7-Görevini devamlı yapmaya engel bir durum olmadığına dair beyanı

 

SINAVA GİRİŞ BELGELERİ:

 

 

1-Belediyemize başvuran adayların KPSS başarı puanlarına göre sıralanarak en yüksek puanlı adaydan başlamak üzere atama yapılacak 4 adet İtfaiye Eri boş kadrosunun 3 katı aday sınava çağrılacak olup, sınava başvuranlar ile sınava çağrılacak İtfaiye Eri adaylarının listesi belediyemiz internet sitesinde (http://www.akcaabat.bel.tr/) ve belediyemiz ilan tahtasında yayınlanacaktır. Sınava

çağrılan adaylar için sınava giriş belgesi düzenlenecektir. Sınav giriş belgeleri 29/06/2010 - 30/06/2010 tarihleri arası saat:16.00'ya kadar Akçaabat Belediyesi İnsan Kaynaklan ve Eğitim Müdürlüğünden alınacaktır.

 

 

2- Adaylar sınavda bu belgelerle ile birlikte kimlik tespitinde kullanılmak üzere nüfus cüzdanı ya da sürücü belgesi gibi fotoğraflı geçerli bir kimlik belgesini de yanında bulunduracaklardır. Sınava katılmayacak müracaat sahiplerine herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır.

 

 

SÖZLÜ SINAV KONULARI:

 

 

a- Türkiye Cumhuriyeti Anayasası

 

 

b- Atatürk ilkeleri ve İnkılâp Tarihi

 

 

c- 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu

 

 

d- Mahalli İdarelerle ilgili temel mevzuatlar

 

 

e- Genel Kültürden oluşturulacaktır.

 

 

SINAV ŞEKLİ VE DEĞERLENDİRME

 

 

1) Sözlü sınav mülakat ve dayanıklılık testi şeklinde yapılır. Sözlü sınavda değerlendirme, komisyon başkanı ve üyelerinin 100 üzerinden ayrı- ayrı takdir edecekleri notların toplamının ortalaması alınarak yapılır.

 

 

2) Sözlü sınav komisyonu, sınava giren adayları dayanıklılık testi dâhil olmak üzere, İtfaiye Yönetmeliği ve bu ilanda belirlenen atanma için öngörülen gene) ve özel şartları taşıyıp taşımadıkları açısından değerlendirir.

 

 

3) Başarı notu sözlü sınavda alınan nottur. Sözlü Sınav Komisyonu, sınav sonuçlarını sözlü sınavda en yüksek not alandan başlayarak sıralandırmak suretiyle bir liste haline getirip imzalar. Sözlü sınavda başarılı olabilmek için 100 üzerinden en az 70 puan almak gerekir.

 

 

4) Sınav ilanında belirtilen kadro sayısı kadar aday, komisyonca belirlenen sözlü sınav listesindeki başarı sıralamasına göre liste halinde

belediyemiz http://www.akcaabat.bel.tr/ internet adresinde ilan edilir. Sınavı kazanmış olanların atanması için gerekli belgeler ve işlemler ile bunların belediyeye teslimi için tanınan süre de belediyemiz internet sitesinde belirtilir.

 

 

5) Sınav ilanında belirtilen kadro sayısının yarısı kadar yedek başarı listesi ilan edilir. Sınavı kazanan adaylardan süresi içinde başvurmayanların yerine birinci yedekten başlayarak yedek başarı listesindeki sıraya göre aday çağrılır.flan olunur.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
Haberler