Başkan Ekim 2022 yılını değerlendirdi

Başkan Ekim 2022 yılını değerlendirdi

Başkan Ekim 2022 yılını değerlendirdi

 

 

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, basın mensuplarıyla bir araya gelerek toplantı yaptı. Başkan Ekim, düzenlediği basın toplantısında, 2022'de hayata geçirilen hizmet ve yatırımları paylaştı. Erol Günaydın Sanat Merkezi'nde gerçekleştirdiği toplantıda, “2019 Mahalli İdareler Genel seçimlerinden önce, yine bu salonda Akçaabat Belediye Başkanı Adayı olarak projelerimizin tanıtım toplantısında söylediğim bir söz vardı. O zaman demiştim ki “Bugün tarifi imkânsız bir heyecanı yaşıyorum.” İnanın bana 1390 gün önceki heyecanın aynısını hatta daha fazlasını bugün yine burada yaşıyorum. Yine o gün demiştim ki “ Sevdamız Akçaabat’ımızı daha güzel günlere taşımak için buradayız.” Evet, bugün bu sözümü büyük oranda yerine getirmenin gururunu yaşıyorum.O günden bu güne Akçaabat’ımızda çok işler yaptık. Hem Belediyemiz hem Merkezi Hükümetimiz hem de hayırseverlerin yardımları ile Akçaabat’ımıza büyük yatırımlar kazandırdık.” dedi.

 

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim,basın toplantısında 2022 yılını değerlendirdi. 2022 yılında Akçaabat için planlanan ve hayata geçirilen  proje ve çalışmaların hangi aşamaya geldiğinizden bahsetti. Başkan Osman Nuri Ekim basın toplantısında sözlerine şöyle devam etti. “Akçaabat Belediyesi olarak 2022 yılında yaptığımız çalışmaları ve 2023 yılında Akçaabat için planladığımız projelerimizi sizlerle paylaşmak birlikte istişare için bir araya geldik. Öncelikle yeşille mavinin kucaklaştığı güzel ilçemiz Akçaabat’ımız bizim herşeyimizdir. Şehrinizin yararına olan her türlü projenin, çalışmanın ve yatırımın peşinden yılmadan koşmaktayız. Tüm gayretimiz Akçaabat’ımızı daha ileriye taşımak için ve birbirinden değerli hemşehrilerimizin refahı içindir. Bu bağlamda şehrimize birçok yatırım kazandırdık, birçok projeyi hayata geçirdik. Bunlardan kısaca bahsetmek isterim. Akçaabat’ın gözdesi Ortamahalle’de ve Akçaabat genelin sokak sağlıklaştırma çalışmaları yaptık; bu çalışmalarda büyük yol kat ederek sona yaklaştık. Kültür ve medeniyet beşiği olan şehrinizin tarihi kalesi Akçakale Kalesi’nde kazı çalışmalarını gerçekleştirdik; restorasyon çalışmaları hazırlığı içerisindeyiz. Tarihi kaleyi turizme kazandıracağız. Ortamahalle’de bulunan tarihi yapıyı aslına uygun olarak restore edip Ortamahalle Müzesi olarak şehrimize kazandırdık. Yıllardır faal halde olmayan eski tekel binasını 4 yıldızlı otel olacak şekilde ihale ettik. 4 yıldızlı otel olarak şehrimizin turizmine katkıda bulunacak. Spor Lisesi ve Kültür Merkezi inşaatlarımız hızla ilerliyor. Kesintisiz bisiklet ve yürüyüş yolu için kolları sıvadık, çalışmalara başladık. Trabzon Büyükşehir Belediyemiz ile işbirliğinde salı(kadınlar) pazarı yeri revize edilerek katlı otopark ve daha alternatif bir kullanıma sahip salı (kadınlar) pazarının inşaatı devam ediyor. Pulathane bulvarı için bağlantı noktalarında çalışmalar ilerliyor. Ak Cami önü Fatih parkını yenileyerek vatandaşlarımızın kullanımına sunduk. Halihazırda şehrimiz için daha birçok projeye imza attık” dedi.

 

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim başkanlığında gerçekleştirilen basın toplantısında öne çıkan diğer önemli başlıklar ise şöyle; Akçaabat Şinik OSB’de 2. Etap başlıyor, Küçük Sanayi Sitesi’nin imar planına işlenmesi, Et Kombinası tamamlandı, Akçahasat Tesisi çok yakında hizmet verecek, Akçaabat sahil park daha modern olacak şekilde yenileniyor, köy yaşamını anlatmak ve tanıtmak için Toprak Ana Köy Yaşam Merkezi açıldı, eğitim çağının dışında kalmış özel gereksinimi bireyler için yaşam merkezi yapıldı, belediyemize ait seralarımızda 80.000 adet fide üreterek tasarrufa geçildi, her mahalleye bir park ve bir yaşam alanı projesi kapsamında 9 adet yeni yaşam alanı, 24 adet çocuk parkı ve 17 adet butik spor sahaları oluşturuldu, doğalgaz çalışmaları hızla ilerliyor. Ana hat ve kılcal hatlar yapılıyor, belediye birimlerimizin her biri kendi sorumluluk alanları çerçevesinde özverili çalışmalar gerçekleştiriyor.

akcaaabat-belediye-baskani-ekima.jpgakcaabat-osman-nuri-keim.jpg

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
Haberler