Baş Akçaabat'tan Seslendi

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş Partisinin Trabzon Akçaabat İlçe Kongresine Katıldı.

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş partisinin Trabzon Akçaabat ilçe kongresine katıldı. 

Olgun Aydın’ın ilçe başkanı seçildiği kongrede partililere seslenen Hüseyin Baş, konuşmasına dikkat çekici bir Türkiye analizi ile başladı.

BTP lideri şu ifadeleri kullandı; “Ülke olarak öyle bir süreçten geçiyoruz ki hepiniz görüyorsunuz. Size desem ki, 'Ben bu ülkenin başına geçeceğim ve ne kadar madenimiz var, ne kadar öz kaynağımız var hepsini satacağım. Ülkenin dört bir tarafını komşunun vatandaşı ile dolduracağım, onlardan vergi almayacağım ama sizlerden tıkır tıkır vergileri tahsil edeceğim. Çocuklarınız üniversite sınavına girerken her yıl yeni bir sistemle karşı karşıya kalacaklar. Bir babanın iki evladından biri 100 puan aldığında üniversite sınavını kazanacak diğeri 300 puan aldığında kazanamayacak. Ben size böyle bir Türkiye vaat ediyorum desem... Desem ki, 'Buranın öz değeri fındık beş kuruş para etmeyecek. Buranın fındığını toplayan devletin iştirakini kapatacağım sizi tüccarlara mahkum edeceğim... Yanı başımızda çay var. Çaya kota koyacağım sizin ürettiğiniz kadar değil canımın istediği kadara kalacağım. Geldiğimde dolar x lira olacak onu 10 ile çarpacağım ve sizi yöneteceğim desem hanginiz bana oy verirsiniz.”

"ÖTV ÇIKIŞI"

Konuşmasında ÖTV zamlarına da değinen Hüseyin Baş şöyle devam etti; “Şimdi biz 'ÖTV'yi kaldıracağız' dedik. Sayın Cumhurbaşkanı, 'Biz aslında daha çok ÖTV alırız da almıyoruz' diyor. İsmini vermeyim diğer partilerin genel başkanları da 'Biz de ÖTV'yi kaldırırız' demeye başladı. Anlamadıkları bir şey var! Ben ÖTV'yi kaldırırım ekonomiyi uçururum, sen ÖTV'yi kaldırırsın ekonomiyi batırırsın! Çünkü biz Prof. Dr. Haydar Baş'tan öyle bir bilgi birikim aldık ki... Biz Türkiye'de bir şey yapıp da ekonomiyi düzeltmeyeceğiz, biz Türkiye'de sistemi değiştirip ekonomiyi düzelteceğiz. Bazıları 'Şu metayı vatandaş 3 kuruş daha ucuza alsın diye ÖTV'yi kaldıracağız' diyor. 3 tane oy için ÖTV kaldıracaklar. Ben diyorum ki, ' 3 tane oy için ÖTV kalkmaz. ÖTV ve doğrudan ve dolaylı bütün vergiler devletin üretim kabiliyeti ortaya çıksın diye kalkar. Aksi halde devlet hazır yemeye alışır ve üretim yapmaz. Sen hayata adım atmaya başladığın anda senden para soruyorlar. Sadece senden mi, çocuk dünyaya geliyor hemen para istiyorlar. Kimse de demiyor ki, 'Bu millete, vatandaşa para vermemiz lazım.’  İşte Haydar hocanın yıllardır bu millete anlattığı buydu.” diye belirtti.

btp-kongresi-jpg1.jpg

btp-kongresi-jpg4.jpg

btp-kongresi-jpg2.jpg

btp-kongresi-jpg-3jpg.jpg

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
11 Yorum