Ankara Çıkarması

Ankara Çıkarması

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim başkent Ankara’da bir dizi ziyaretlerde bulundu.

 

Başkan Osman Nuri Ekim Ankara’da düzenlenen Türkiye Belediyeler Birliği Meclis Toplantısına katılmak üzere gittiği Ankara’da, Akçaabat ilçesinde devam eden işleri takip etmek ve yatırımlara destek almak üzere bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Türkiye Büyük Millet Meclisinde yapılan AK Parti Grup Toplantısına katılmak üzere de Meclise giden başkan Ekim, burada Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile görüşme fırsatı buldu. TBMM’de AK Parti Genel Başkan Yardımcısı aynı zamanda Trabzon Milletvekili Mustafa Şen, önceki dönem Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı, Trabzon Milletvekili Adil Karaismailoğlu, AK Parti Milletvekilleri Vehbi Koç, Yılmaz Büyükaydın ve Murat Kaya ile de görüşen Başkan Ekim buradaki görüşmelerinin ardından Kültür ve Turizm Bakanlığı Bakan Yardımcısı Nadir Alparslan’ı ziyaret etti.

Hemşehri ziyaretleri kapsamında; TBMM Başkan Danışmanı Hikmet Çolak, Dışişleri Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürü İrfan Neziroğlu, Çalışma Bakanlığı Çalışma Genel Müdürü Mehmet Baş ile bir araya gelen Başkan Ekim, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Liman Peker’i, Türkiye Nükleer Enerji A.Ş Genel Müdürü Necati Yamaç’ı ziyaret ederek istişarelerde bulundular.

AK Parti Genel Merkezini de ziyaret eden Başkan Osman Nuri Ekim burada da AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Ayşe Sula Köseoğlu ile görüşme gerçekleştirdiler.

Spor Bakanı ile Akçaabat Spor Yatırımlarını Görüştüler

TBMM’de yapılan AK Parti Grup Toplantısı sonrası Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile görüşme fırsatı bulan Başkan Ekim Akçaabat’ta yapımı devam eden yüzme havuzu ve projesi tamamlanan gençlik merkezi ve kapalı spor salonu ile ilgili istişarelerde bulundular. Spor Bakanının yakından takip ettiği projeler hakkında bilgi aktaran Başkan Ekim “ Spor Bakanımızla Akçaabat Spor Yatırımlarımızı istişare ettik. Bakanımız projelerimizi yakinen takip ediyor. Süreç içerisinde bizlere destek olacağının mesajını bizlere söyledi. Biran önce yatırımları ilçemize kazandırmak için Bakanımızla istişarelerimiz oldu. Destekleri için Bakanımız Osman Aşkın Bey’e şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı İle Turizm Yatırımlarını Masaya Yatırdılar

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alparslan ile Akçaabat Turizm yatırımlarını istişare eden Başkan Ekim “ Akçaabat Kültür Merkezi ve Hıdırnebi Yaylası ve Çevresi Turizm Projelerimizi bakan yardımcımızla değerlendirme fırsatı bulduk. Devam eden Kültür Merkezi inşaatımıza destek talebimizi ve Hıdırnebi Yaylası Turizm projesinin de hayata geçirilmesi konusunda hızlandırılması gerektiğini Bakan Yardımcımıza ilettim. Bakanımız da hem Kültür Merkezimize destek konusunda hem de Hıdırnebi Projemizle yakinen ilgileneceğini belirtti. Bakanımıza ilçem adına teşekkür ediyorum.” Dedi.

TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanı ile Hıdırnebi Yaylasını Konuştular

TBMM ziyaretleri kapsamında TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanı ve Trabzon Milletvekili Adil Karaismailoğlu ile Hıdırnebi Yaylası Mülkiyet sorununu görüşen Başkan Ekim “ Önceki Bakanımız, Trabzon Milletvekilimiz Adil Karaismailoğlu ile Hıdırnebi Yaylası ve Çevresi Turizm Projesinin hayata geçirilmesi için yayladaki mülkiyet sorunlarının çözümü için görüşme fırsatı bulduk. Kıymetli bakanımız notlarını alarak ve kendisine sunduğumuz dosya ile birlikte Hıdırnebi yaylasının mülkiyet sorunun çözümü için gerekli yerlerle görüşeceğini ve konuyu takip edeceğini bizlere iletti. Sayın Vekilimize ilçem adına şükranlarımı sunuyorum” dedi.

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Haberler