Akyazı Projesi

Akyazı Projesi

Akyazı'da yapılması planlanan stadyum ile sosyal ve sportif tesisleri kapsayan ''Akyazı Projesi'' için TOKİ görevlilerince denizde sondaj çalışmaları yapılıyor.

Kentin Beşirli mevkisi ile Akçaabat'ın Yıldızlı beldesi arasındaki sahil kesiminde yer alan Akyazı beldesinde, denizin doldurulması suretiyle yapılması planlanan Akyazı Projesi'nde ilk adım atılarak, TOKİ tarafından görevlendirilen ekiplerce denizde sondaj çalışmaları başlatıldı.

Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, yaptığı açıklamada, projenin başlama adımının ilk safhasında sondaj işlemlerine devam edileceğini ve etütlerin sürdürüleceğini belirtti.

İncelemeler ve sondaj çalışmalarının ardından yapılacak etütlerle Akyazı Projesi'nin teknik altyapısının oluşturulacağına dikkati çeken Gümrükçüoğlu, ''Toplu Konut İdaresi ile birlikte sporun beşiği Trabzon'un, UEFA standartlarında bir stada kavuşturulması, sosyal tesislerin yer alması ve yaşam alanlarının geliştirilmesi sağlanmış olacak'' dedi.

Stadyumun yanı sıra sosyal ve sportif tesisler, konaklama mekânları ile yeni otogarın yer alacağı Akyazı Projesi'nin dolgu çalışmasının TOKİ tarafından ihale edileceği öğrenildi.     

     -JEOFİZİKÇİLERDEN AKYAZI UYARISI-

Bu arada, Jeofizik Mühendisleri Trabzon Şubesi Başkanı Rıdvan Yanık, gazetecilere yaptığı açıklamada, denizden 1 kilometre açıkta jeofizik sismik çalışma yapıldığını, ancak bu çalışma sonuçlarının kamuoyuna açıklanmamasının kafalarda soru işareti bıraktığını savundu.

Yanık, projenin yapılacağı Akyazı'da gözle görülür bir şekilde arazinin aşırı eğimli olduğunu, bölgede her an ''heyelan oluşma riski'' bulunduğunun göz ardı edilmemesi gerektiğini söyledi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.