Akçakale'den Yol Başlıyor

Akçakale'den Yol Başlıyor

Akçaabat Akçakale’den başlayarak ilk etabı Trabzon Bahçecik’te nihayetlenen projenin birinci etabı ihale edildi.

Trabzon'un şehir içi trafiği hafifletmek, belirli bölgelerde yol ile toplu taşıma araçlarının güzergahını değiştirerek ulaşım sorunları azaltmak amacıyla ulaşım ana planı hazırlandı. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Güney Çevre Yolu projesinin ilk etabının ihale edildiğini ve projelendirme çalışması bittikten sonra çalışmalara başlanacağını açıkladı.  

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından ‘Trabzon ulaşım ana planı mevcut durum değerlendirme çalıştayı’ düzenlendi. İlçe belediye başkanları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, akademisyenler, turizmciler ile çok sayıda meslek grubunun katıldığı çalıştayın ilk oturumunda bilgi veren Trabzon Büyükşehir Ulaşım Daire Başkanı Fatih Bayraktar, “2040 hedefli Trabzon ulaşım ana planı çalışmamızı Şubat 2021 itibariyle emin adımlarla başlatmış bulunmaktayız. Çalışmalar devam ederken ilimizde yürütülen altyapı çalışmaları dikkate alınarak Maraş caddesinin yayalara açılması gündeme gelmiştir. Bu konuda kapsamlı çalışma hazırlanmıştır ve Maraş caddesinin yayalaştırılması son noktaya gelmiştir.” dedi.

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim de söz alarak, “Şehrin içerisindeki trafik yönlendirmeleriyle ilgili sorunlar belli. Bunların önünü açabilecek bir çalışmanın başındayız.” diye belirtti.

'GÜNEY ÇEVRE YOLUNUN İLK ETABI İHALE EDİLDİ'

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Karayolları Bölge Müdürü ve proje ekibiyle değerlendirme yaptıklarını söyleyerek, “Trabzon’un vizyon projelerinden en önemlisi Güney Çevre Yolu. Hakikaten Trabzon için olmazsa olmaz, diğer tedbirler pansuman tedbiri sayılabilir. Esas meseleyi çözecek olan Güney çevre yoludur. Akçaabat Akçakale’den başlayarak ilk etabı Trabzon Bahçecik’te nihayetlenen projenin birinci etabı ihale edildi. Çalışmalar başladı. İnşallah projelendirme işi tamamlandıktan sonra oranın ihalesini yapmak suretiyle Trabzon Güney Çevre yoluna kazmayı vurmuş olacağız.” dedi. 

akcaabat-akcakale-guney-cevre-yolu-jpg2.jpg

akcaabat-akcakale-guney-cevre-yolu-jpg1.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum