Akçahasat Açılışa Hazır

Akçahasat Açılışa Hazır

Akçahasat Açılışa Hazır

 

Akçaabat Belediyesi tarafından, Akçaabat’taki istihdama katkıda bulunmak ve çiftçilere destek olmak amacı ile çiftçiler tarafından yetiştirilen tarım ürünlerinin işleneceği, paketleneceği, depolanacağı ve satışının yapılacağı; yine çiftçilerin isteklerine göre kendi ürünlerini AKÇAHASAT Markasına dâhil edebilecekleri AKÇAHASAT tesisinin yapımı tamamlandı.

Açılış için gün sayan AKÇAHASAT Tesisi için gerekli makineler tedarik edilerek bu makinelerin kurulumları yapıldı. Doğalgaz bağlantıları yapıldı; doğalgaz ile enerji ihtiyacını karşılayan tesisim yine doğalgaz ile çalışan kurutma üniteleri kuruldu.

VİZYON PROJELERDEN BİRİ DAHA HAYAT BULDU

Göreve geldiği günden itibaren Akçaabat’ın yararına olacak vizyon projeleri tek tek hayata geçirerek ilklere imza atan Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, AKÇAHASAT Tesisinin önümüzdeki günlerde açılışının yapılarak hizmete başlayacağını duyurdu. Başkan Ekim, şehrin gelişimine katkı sağlayacak AKÇAHASAT Tesisi ile ilgili detayları paylaştı.  AKÇAHASAT Tesisinin özellikle kadın çalışan istihdamı konusunda Akçaabat için önemli bir adım olduğunu dile getiren Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, “Belediyemizce tescil ettirilen AKÇAHASAT markası ile; çilek, kivi, armut, karayemiş, üzüm, incir, Trabzon hurması, aronya, mısır, mandalina ve zeytin gibi her coğrafyada yetişmeyen ancak Akçaabat’ta ılıman iklim sebebiyle yetişebilen ürünler AKÇAHASAT Tesisinde işlenebilecek; paketlenebilecek ve kurutulabilecek. Yılda 750 üretici çiftçinin ürünleri burada satılacak.Bu tesisin haricinde ilçe genelinde belirlenecek farklı noktalarda satış büfeleri oluşturulacak. Ayrıca ilçemize ekonomik girdi sağlayacak olan tesisle birlikte şehrimizde istihdama da katkı sağlamış olacağız. Türkiye Yüzyılına, Akçaabat’ta geniş istihdam alanları yaratarak, ileri teknolojiyi kullanıp doğru üretimle yüksek verim elde ederek önemli katkı sağlayacağız. Aydınlık bir gelecek, üretken bir nesil için, daha da güçlü Türkiye için el ele, omuz omuza, gece gündüz durmak yok; yola devam.” Dedi.

akcahasat-tesisi-uretime-hazir.jpeg

akcahasat-tesisi-uretime-hazir1.jpeg

akcahasat-tesisi-uretime-hazir2.jpeg

akcahasat-tesisi-uretime-hazir3.jpeg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
Haberler