AKÇAABAT’TA ‘OLİ’ ÇOCUKLARLA BULUŞTU

AKÇAABAT’TA ‘OLİ’ ÇOCUKLARLA BULUŞTU

AKÇAABAT’TA ‘OLİ’ ÇOCUKLARLA BULUŞTU

AKÇAABAT’TA ‘OLİ’ ÇOCUKLARLA BULUŞTU

Akçaabat Belediyesi’nin organizesinde Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından geliştirilen Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Projesi (OLİ) kapsamında, Erol Günaydın Sanat Merkezi’nde program düzenlendi.

İki gün boyunca sabah ve öğle seansları halinde devam edecek olan programın ilk seansına Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Akçaabat genelindeki ilkokul ve ortaokul öğrencileri ve öğretmenler katıldı.

16 ve 17 Ocak 2023 tarihleri arasında Akçaabat’taki ilkokul ve ortaokul düzeyindeki öğrencilerle buluşacak olan OLİ, ilk seansını Erol Günaydın Sanat Merkezi’nde gerçekleştirdi. İkinci seansını ise Salacık İlkokulu ve Ortaokulu’nda yaptı.

17 Ocak 2023’te ise Doğanköy, Işıklar  İlkokulu ve Ortaokulu’ndaki ve Düzköy’deki çocuklarla buluşacak.

İç Dünyalarında Meşale Yakmalarına Destek Oluyoruz

Sanatın ve sporun her dalını her yaştan vatandaşlarımızla buluşturmaya, gençlere ve çocuklara sağlıklı yaşam felsefesini aşılamaya büyük önem verdiğini dile getiren Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, konu ile ilgili düşüncelerini şöyle ifade etti; “Sağlıklı ve kaliteli bir yaşam ancak ve ancak sporla mümkün olur. Spor beraberinde hayatımıza; dengeli beslenmek, düzen ve disiplin içerisinde yaşam sürmek, zinde olmak, ahlak sahibi olmak, iyi insan olmak ve çalışkan olmak gibi artıları getirir. İlkokul ve ortaokul düzeyindeki yavrularımızın bedensel, ruhsal ve sosyal gelişimlerine katkı sağlayabilecek etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Biz, belediye olarak Akçaabat’taki gençlerimize ve çocuklarımıza sporu ve spor kültürünü erken yaşta aşılamaya önem veriyoruz. Bu sebeple çeşitli spor dallarında kurslar açıyoruz. Gayemiz; her yaştan vatandaşımızı becerisi olduğu spor dalıyla buluşturarak hareketli ve sağlıklı yaşam sürmelerini sağlamaktır. Çocuklarımızın ve gençlerimizin hayatları boyunca sporla iç içe, disiplinli çalışarak başarılı bir şekilde sürdürebilmeleri için erken yaşta iç dünyalarında bir meşale yakabilmelerine destek oluyoruz. ”

‘Oli’ Nedir?

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin genç nesilleri erken yaşta spor kültürüyle tanıştırmak, spor yoluyla bedensel ve sosyal yönden sağlıklı gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla geliştirdiği Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Projesi (OLİ)’dir. İlkokul ve Ortaokul düzeyindeki çocukların erken yaşta spora eğilimlerini arttırmak, farkındalık sahibi olmalarına katkıda bulunmak, yetenekleri olan spor dalını seçmelerine yardımcı olmak, psikolojik, sosyal ve bedensel gelişimlerinde destek olmak amacıyla geliştirilen ‘OLİ’ projesiyle Türkiye’deki birçok şehirde çocuklarla bir araya geliniyor.

whatsapp-image-2023-01-16-at-14-02-06-1.jpeg

whatsapp-image-2023-01-16-at-14-02-06.jpeg

whatsapp-image-2023-01-16-at-14-02-08-1.jpeg

whatsapp-image-2023-01-16-at-14-02-08.jpeg

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum
Haberler