Akçaabat'ta Bal Üretimini Artırmak İçin Arıcılara Eğitim

Akçaabat'ta Bal Üretimini Artırmak İçin Arıcılara Eğitim

Akçaabat'ta Bal Üretimini Artırmak İçin Arıcılara Eğitim verildi.

 

Akçaabat Ziraat Odası Başkanlığı ve Akçaabat Bal Üreticileri Birliği Başkanlığınca  Akçaabat ilçemizde Erol Günaydın Kongre  Salonunda arı yetiştiriciliği, arı hastalıkları ve arı ürünleri konulu bir seminer düzenlendi. Seminer  Karadeniz Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sevgi KOLAYLI ve  Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Aslı ÖZKIRIM hocalarımızın sunumuyla gerçekleştirildi.

Akçaabat Ziraat Odası Başkanı Mustafa Hikmet EYÜPOĞLU ve Akçaabat Bal Üreticileri Birliği Başkanı İsmail ŞAR’ında hazır bulunduğu seminere  Akçaabat Kaymakamı Sn. Ramazan KURTYEMEZ,  Trabzon İl Tarım ve Orman Müdürü  Cahit GÜLBAY, Akçaabat İlçe Tarım ve Orman Müdürü İbrahim NEZİR, Trabzon Arıcılar Birlik Başkanı Yusuf AKSOY ve 100 üretici katılım sağladılar. 

          Akçaabat Ziraat Odası Başkanı Mustafa Hikmet EYÜPOĞLU yapılan seminer hakkında şunları belirtti  “ her yaşta, her alanda, herkese eğitim sloganıyla çıktığımız bu yolda,  bizler her zaman üreticilerimizin yanında olup bilinçli ve doğru yetiştiricilik , bilinçli tarım faaliyetleri ile maliyetleri azaltıp gelirleri artırıcı, kuralına uygun metotların kullanılarak yetiştiricilik yapılması için  gayret içindeyiz.  Her yeni bilgiyi, teknolojik gelişmeleri üreticilerimize ulaştırmak için varız.  Bugün de  konusunda uzman kıymetli üniversite hocalarımız Prof. Dr. Sevgi KOLAYLI ve Doç. Dr. Aslı ÖZKIRIM hanımefendileri buraya davet ettik ve bu faydalı semineri gerçekleştirdik.  Bugüne kadar doğru olarak bildiğimiz birçok yanlış bilgiyi bu seminer sayesinde öğrenmiş olduk.  Bizlerde üreticilerimizin de yapılan bu seminerden yeni birçok şeyler öğrendiğimizi belirtmek isterim.  Kıymetli hocalarımıza ve tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

a1.jpga3.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.