Akçaabat Ve Düzköy Birleşti

Akçaabat Ve Düzköy Birleşti

Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği’nden sonra AB fonlarından daha etkin yardım alabilmek amacıyla Akçaabat ve Düzköy’deki belediyeler ile işbirliği yapılması kararı aldı.

Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği’nden sonra AB fonlarından daha etkin  yardım alabilmek amacıyla Akçaabat ve Düzköy’deki belediyeler ile işbirliği yapılması kararı aldı.

 

Konuyla ilgili Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen önderliğinde belediye başkanlarının yanı sıra Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği Teknik Koordinatörü Ramazan Çağlar bir toplantıda bir araya gelerek işbirliği yapılması kararlaştırıldı. Toplantıya, Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen, Düzköy Belediye Başkan Vekili Mustafa Baykuş, Şinik Belediye Başkanı Cemil Pehlevan, Işıklar Belediye Başkanı Alişan Bayram, Doğanköy Belediye Başkanı Kazım Atmaca, Dörtyol Belediye Başkanı Cevat Birinci, Akçaköy Belediye Başkanı Sultan Memiş, Derecik Belediye Başkanı Ali Ulusoy, Yıldızlı Belediye Başkanı Yahya Tarakçı, Akpınar Belediye Başkanı Mehmet Ali Değermenci, Kavaklı Belediye Başkanı Halil İbrahim Dervişoğlu, Mersin Belediye Başkanı Hazma Özlü,  Adacık Belediye Başkanı Osman Çiçek, Darıca Belediye Başkanı Muhammet Altınel, Söğütlü Belediye başkan vekili Hamdi Salihoğlu, Çalköy Belediye Başkanı Mehmet Tayar katıldı.

 

Toplantıda başkanlara bir sunum gerçekleştiren Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği Teknik Koordinatörü Ramazan Çağlar, Avrupa Birliği (AB) hibe fonlarından yararlanmak ne gibi projeler geliştirilmesi konusunda bilgiler verdi. Çağlar, AB’nin halk sağlığı konusunda yapılmış projelere çok kolay onay verdiğini ancak bu tür projelerin yeterince ortaya çıkartılmadığını belirtti. Akçaabat ve Düzköy’deki belediyelerin oluşturacağı bir oluşum ile yapılacak ortak proje sayesinde çok daha etkili sonuçlar alınacağını ifade eden Çağlar, bu sayede proje üretmede sıkıntıların aşılacağına inandığını dile getirdi.

 

Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen ise yaptığı konuşmada,  belediyeler arasında sıcak ilişkiler içerirsinde olması gerektiğini ve ortaklaşa yapılacak projeler ile AB’den çok daha etkin faydalanılacağı belirtti. Türkmen “Türkiye olarak % 35 civarında AB fonlarından faydalanmaktayız. Bu oran çok düşük. Bu oranı yukarıya çıkarmak için birlikte hareket etmeliyiz. Birbirine yakın belediyeler ortak projeler çıkartarak çok daha yüksek oranda yardımlar alacağımızı düşünüyorum” dedi.

 

Şinik Belediye Başkanı Cemil Pehlevan ise yaptığı konuşmada, bu birlikteliğin hayata geçirilmesi için tüm aşamalarında görev alacağını ve yapılacak her türlü çalışmayı yapmaktan kaçınmayacağını söyledi.

 

Toplantıda belediyelerden konu ile belediyelerin ilgili personellere eğitim toplantısı ile başlanmasına karar verildi.

 

 

Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği Teknik Koordinatörü Ramazan Çağlar, Avrupa Birliği (AB) hibe fonlarından yararlanmak ne gibi projeler geliştirilmesi konusunda bilgiler verdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Haberler