Kandemir Emekli Oldu

Kandemir Emekli Oldu

Akçaabat Metinkale İlköğretim Okulu Müdürü Osman Kandemir emekli oldu.Akçaabat İlçesi Metinkale İlköğretim Okulu Müdürü Osman Kandemir emekli oldu.
Kandemir’in emekliye ayrılması nedeniyle kolotoğlu köfte salonunda bir veda yemeği düzenlendi. Yemeğe Metinkale İlköğretim Okulunun eski müdürü Ömer Balcı, Emekli İlköğretim Müfettişi Sebahattin Bakioğlu, Metinkale İlköğretim Okulunda görev yapan öğretmenler ve diğer çalışanlar katıldı. Veda yemeğinde zaman zaman duygulu anlar yaşandı. Kandemir yemekte yaptığı konuşmada “ 33 yıllık meslek yaşamının en güzel anlarını yaşadığım Metinkale İlköğretim Okuluna ve çok sevdiğim öğretmenlik mesleğine bu gece son buluyor. 2003 yılında ilk ve efsane müdürümüz Ömer Balcı’ dan her alandaki başarılarıyla ön plana çıkmış Trabzon’da değil tüm Türkiye’de başarılara imza atmış bir şekilde devralmıştım. Bende siz değerli mesai arkadaşlarım vasıtasıyla yapmış olduğumuz çalışmalarla okulun başarılarına başarı katmak için çalıştık. Hepinize bu özverili çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ediyorum” diyerek masai arkadaşlarına veda etti. Eski müdür Ömer Balcı tarafından Kandemir’e yapmış olduğu başarılı çalışmalarından dolayı bir plaket verildi. Sebahattin Bakioğlu ve Temel Kolot tarafından Kandemir’e çeşitli hediyeler verildi. Son olarak bir konuşma yapan eski Müdür Ömer Balcı “ benim dönemimde yapmış olduğumuz çalışmalarda Osman Kandemir her safhasında yer almıştır. Okulumuzun başarılı olduğu her branştaki faaliyetinde her zaman destek olarak Türkiye’nin her yerindeki katılmış olduğumuz yarışmalarda bizlerin yanında olarak büyük fedakarlıklarda bulunmuştur. Benin dönemimdeki başarılarda Osman Kandemir’in payı çok büyüktür. Benden sonraki dönemde ise okulun başarı grafiğini yükseltmiştir. Kendisi en az on yıl daha hizmet edebilirdi kendisine bu konuda bende çok ısrar ettim fakat ailesinin rahatsızlığı nedeniyle çok sevdiği mesleğine veda etmek zorunda kalmıştır. Ben inanıyorum ki aktif olarak mesai içinde olmasa bile Osman Kandemir her zaman Metinkale İlköğretim Okulu için fahri olarak hizmet etmeye devam edecektir. Kendisine yeni hayatında sağlıklı mutlu güzel günler geçirmesini temenni ediyorum” dedi. Kandemir daha sonra meslektaşlarıyla tek tek vedalaştı.
Osman Kandemir’in emekliye ayrılması nedeniyle boşalan müdürlüğe ise vekaleten müdür yardımcısı Osman Bozali’nin bakacağı belirtildi

Berat TOPAL

berattopal@hotmail.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum
Eğitim