6 Kategoride 3 Birincilik Aldık

6 Kategoride 3 Birincilik Aldık

2007- 2008 Eğitim Öğretim Yılı Mesleki ve Teknik Eğitim Okul ve Kurumları Arası Proje Yarışması sonuçlandı.


2007- 2008 Eğitim Öğretim Yılı Mesleki ve Teknik Eğitim Okul ve Kurumları Arası Proje Yarışması sonuçlandı. 8 kategoride gerçekleştirilen yarışmaya Akçaabat’tan 5 eğitim kurumumuz katılırken; açıklanan sonuçlara göre okullarımız 6 kategoride 3 birincilik ve 2’şer ikincilik ve üçüncülük ile 1 de mansiyon kazandı.

Akçaabat Teknik Lise ve Çok Programlı Lisesi “Bilgi ve İletişim Teknolojileri” ile “Kişisel ve Sosyal Hizmetler” kategorilerinde, Sağlık meslek lisesi ise “Sağlık Hizmetleri” kategorisinde birinciliği elde ederken; Mesleki Eğitim merkezi “Üretim ve Mühendislik Teknolojisi” kategorisinde, Otelcilik ve turizm meslek Lisesi de “Turizm Hizmetleri” kategorisinde ikincilik elde etti.
Halk Eğitimi Merkezi’nin “Yaratıcı Sanatlar”, sağlık meslek Lisesi’nin de “Sağlık Hizmetleri” kategorisinde üçüncülük aldıkları yarışmada, Akçaabat Teknik Lise ve Çok Programlı Lisesi “Bilgi ve İletişim teknolojileri” kategorisinde bir de mansiyon kazandı.
İlçemizi temsil eden kurumlar “Moda Tasarımı” ve “Elektrik, Elektronik ve Otomasyon” kategorilerinde dereceye giremediler.
Yaratıcı Sanatlar
Trabzon Merkez Halk eğitimi Merkezi’nin “Tel Burma Makinesi” projesiyle birinci olduğu bu kategoride Akçaabat Halk Eğitimi Merkezi üçüncü oldu. Oya Yaşar Kutrup’un danışman öğretmenlik yaptığı Asiye Özmelek ve Hadiye Yılmaz’ın derece yapan projesinin adı “Akça Duvarın Gerdanlığı” .
Bilgi ve İletişim Teknolojileri
Yarışmaya Bülent Aksoy’un danışman öğretmenliğinde “Demokratik Dalga” isimli projeleriyle katılan Akçaabat Teknik Lise ve Çok Programlı Lisesi’nden Tayfun Gaydan ve Osman Çelik isimli öğrencilerin projesi “Bilgi ve İletişim Teknolojileri” kategorisinin birincisi oldu.
Bu kategoride Bülent Aksoy’un danışman öğretmenlik yaptığı aynı okuldan Gürhan Altın ve Murat Yılmaz isimli öğrencilerin “Sacayağı” isimli projeleri ise mansiyon aldı.
Üretim ve Mühendislik Teknolojisi
Trabzon Anadolu Teknik Lisesi’nin “Yenilenebilir Enerji Kaynakları Kullanarak Deniz Ulaşımının Sağlanması” isimli projesiyle birinci olduğu bu kategoride Akçaabat Mesleki Eğitim Merkezi ise ikinciliği aldı. İbrahim Türker’in danışman öğretmenlik yaptığı “Ev Tipi Fındık Kırma Makinesi” isimli projenin mucitleri Murat Şimşek, Ruhan Sevim ve Samet Öztürk.
Turizm Hizmetleri
Kız Teknik Öğretim Olgunlaşma Enstitüsü’nün “Kumkuat Soslu Balıklı Pazı Sarması” isimli projesiyle birinci olduğu bu kategoride Mehmet Kabacık’ın usta öğreticilik yaptığı Akçaabat Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’nden Adem Güner ve Osman Kazancı’nın “Patates Helvası” isimli yemekleri ikincilik aldı.
Kişisel ve Sosyal Hizmetler
Yarışmaya Nihan Etik’in danışman öğretmenliğinde “Minik Kurbağalar Kavram Avında” isimli projeleriyle katılan Akçaabat Teknik Lise ve Çok Programlı Lisesi’nden Meva Altıbaş, Derya Baytar, Şaduman Küçük ve Ceylan Bıyıklı isimli öğrencilerin projesi “Kişisel ve Sosyal Hizmetler” kategorisinin birincisi oldu.
Sağlık Hizmetleri
Yarışmaya Nazmiye Eraydın’ın usta öğreticiliğinde “Pratik ve Güvenilir Yıkama Ünitesi” isimli projeleriyle katılan Sağlık Meslek Lisesi’nden Hasan Ali Aktaş, Gökçen Bozali, Hacer Aydın ve Gül Turan isimli öğrencilerin projesi “Sağlık Hizmetleri” kategorisinin birincisi oldu.
Aynı okuldan Nuran Demirbaş’ın danışman öğretmenliğinde “Herkes İçin İlk yardım” isimli projeleriyle Gamze Enez, Alper kamçı, Zehra Öz, Onur Varol, Elif Genç, N. Cansu Çelik, Kaan Gedikli ve Furkan Can’dan oluşan ekip ise üçüncülüğü aldı.
ÖdüL töreni yapıldı
Proje yarışmasının ödül töreni ise 3 Nisan 2008 Perşembe günü saat 13.30’da Trabzon Anadolu Teknik Lise-Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi’nde yapıldı.
Ödül törenine Trabzon Milletvekili Asım Aykan, İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekili İsmail Öztürk, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Zafer Sarı, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ergin Aydın, Müstakil Sanayiciler ve İş Adamları Derneği Trabzon Şubesi Başkanı Ahmet Sarı, akademisyenler, Mesleki Teknik Okul ve Kurum Müdürleri, öğretmenleri, öğrencileri ve veliler katıldı.
14-18 Nisan 2008 tarihleri arasında Samsun, Ordu, Giresun, Sinop, Amasya, Tokat, Sivas illerinin katılımıyla Akçaabat Anadolu ve Turizm Otelcilik Meslek Lisesi’nde yapılacak. Bölge proje yarışmalarına birinci olan projeler katılacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Eğitim