• BIST 116.511
 • Altın 162,176
 • Dolar 3,7374
 • Euro 4,6518
 • Trabzon : 8 °C

Nadir 'Hastane Olsun"

26.05.2008 10:39
Nadir Hastane Olsun
CHP Akçaabat İlçe Başkanı Mustafa Nadir, AKP’nin bu yatırımdan da kaçmak istediğini ileri sürerek, “Lütfen ihaleyi yapın” dedi.

 Belediye Başkanı Şefik Türkmen ile AK Parti yöneticileri arasında kamuoyu önünde tartışmaya dönüşen ve TOKİ tarafından Akçaabat’a yapılması planlanan otel ve hastane olayı Trabzon’da da merakla beklenirken, dün CHP Akçaabat İlçe Başkanı Mustafa Nadir, AKP’nin bu yatırımdan da kaçmak istediğini ileri sürerek, “Lütfen ihaleyi yapın” dedi.

Yeteri Kadar Tartışılmadı
  
AKÇAABAT’TAKİ siyasi partiler ve bazı STÖ temsilcileri ise olayın yeteri kadar tartışılmadığını söyledi. SP İlçe Başkanı Osman Hacısalihoğlu ve DSP İlçe Başkanı Nedim Şahin ise olayın yeteri kadar tartışılmadığından dert yakındı.
  
Akçaabat’taki ‘Karayolları 105. Şube Müdürlüğü’nden devralınan yere otel mi yoksa hastane mi yapılsın?’ şeklindeki tartışmalara CHP, DSP, SP ve şoförler de katıldı. Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen’in çağrısı CHP nezdinde yankı bulmadı. CHP İlçe Başkanı Mustafa Nadir, AK Parti’nin hastane yatırımından geri dönmeye neden aradığını belirterek, hastane ihalesinin tamamlanmasını istedi. Nadir, "Akçaabat’a yatırım yapacaksınız da önünüzü kesen mi var? Kararınızın doğru ve yerinde olduğuna inanıyorsanız, muhalif düşüncelere saygı göstererek yolunuza devam edin. Nasıl olsa sizin inancınıza göre tarih sizi haklı çıkaracaktır. AK Parti ile görüşlerimiz farklı olsa da Akçaabat’a yapılacak olan hiçbir yatırıma karşı duruş sergilememiz mümkün değildir" dedi.
CHP Akçaabat İlçe Başkanı Mustafa Nadir, AK Parti Akçaabat İlçe başkanı Osman Çavuş’un açıklamalarına cevap verirken, şunları söyledi:
 
"Günlerdir ilçe gündemini meşgul eden ‘Karayolları 105. Şube Müdürlüğü arsasına otel mi, hastane mi yapılsın’ tartışmaları, yeni tartışmalar değildir. Yıllardır var olan tartışmalardır. Bugüne kadar bu düşünce farklılıklarını değerlendirmeye almayan AKP iktidarı, şimdi neden bu düşünceleri hastane için bir tehdit olarak algılıyor, onu da anlamış değiliz. AKP’nin ya kendine güveni yok. Ya, aldıkları karara inanmıyorlar. Ya da Akçaabat'a yatırım yapmaya niyetleri yoktur. Görünen, bu işten geri dönmeye neden arıyorlar, kurban arıyorlar. Yoksa mecazen söylüyorum, ‘Yumurta yapmaya oturmadan bu kadar ses neden?’ Kaç kez, ucuz gerekçeler göstererek ihaleyi iptal ettiniz. Yoksa gizli kapılar altında meşru olmayan bir şeyler mi dönüyor? 2 genel 1 yerel seçimi aynı nakarat ve aynı sazı çalarak geçirdiniz. Daha kaç seçim geçirmeyi planlıyorsunuz. Akçaabat'a yatırım yapacaksınız da yolunuzu kesen mi var? Kararınızın doğru ve yerinde olduğuna inanıyorsanız, muhalif düşüncelere saygı göstererek yolunuza devam edin. Nasıl olsa sizin inancınıza göre tarih sizi haklı çıkartmayacak mı? AKP İlçe Başkanı Sayın Çavuş, CHP İlçe başkanının konuya ilişkin düşüncelerini bilmediğini ve merak ettiğini söylüyor. Acilen açıklama istiyor. Sayın Çavuş, biz Akçaabat halkına hiçbir zaman yalan konuşmadık. Söylediğimiz her şeyin de arkasındayız. Biz ne demiştik, Akçaabat halkına? AKP’nin Akçaabat'la ilgili bir gelecek programlaması yok. Çünkü konuya ilişkin tüm söylemlerimize kulak tıkamaktadır. Dedik ama duyuramadık. İşte kanıtı. Sayın Çavuş biz konuya ilişkin düşüncelerimizi, beraber katıldığımız bir televizyon programında bizi izleyen tüm Trabzon halkına ve size söylemiştik. Ayrıca görüşlerimiz farklı da olsa, Akçaabat'a yapılacak olan hiçbir yatırıma karşı duruş sergilememizin mümkün olmadığım da belirtmiştik. Ancak, ‘Namazda gözü olmayanın ezanda kulağı olmaz ‘ sözü boşa söylenmiş bir söz değildir."

   
PLATFORMDA TARTIŞILMALI
   
Saadet Partisi (SP) İlçe Başkanı Osman Hacısalihoğlu:
   
"Akçaabat’ta siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları bir araya getirilmeli ve bu konu enine boyuna tartışılmalıydı. Bu hala yapılabilir. Ama böyle olmayınca her kafadan bir ses çıkıyor. Vatandaşın kafası karışıyor. Belediye farklı, iktidar partisi farklı düşünüyor. Şimdi bir yatırım ikisinin yarışına dönüştü. Belediye Başkanı Şefik Bey’in çağrısı doğru ama neden böyle olması gerektiğini de anlaşılır bir şekilde ortaya koymalıdır."

  
BİRİ YAPILACAKSA ÖNCE HASTANE
  
DSP İlçe Başkanı Nedim Şahin:
  
"Önce insanların sağlığı söz konusu olmalı. Karayolları’ndan alınan arsaya eğer sadece biri yapılacaksa bu hastane olmalı diye düşünüyorum. Çünkü burası hastane için de uygun bir yer. 3 yol ağzı. Düzköy’ü de düşünmek lazım. Ama tabi ki gönül her iki yatırımı da, oteli de hastaneyi de Akçaabat’a kazandırmak ister. Bunun gerçekleşme ihtimali varsa hep beraber yapalım. Şefik Bey’in açıklamalarına da destek veriyorum ancak, eğer biri yapılacaksa bu hastane olmalı. Ama bu konunun ilçede tartışılmasından yanayım"

  
AKÇAABAT HER İKİ YATIRIMI DA İSTİYOR
  
Akçaabat Trabzon Söğütlü ve Mersin Minibüsçüler Kooperatifi Başkanı Abdullah Sevim:
Karayolları’ndan alınan arsa bulunduğu konum ve taşıdığı özellikler ile otele daha müsaittir. Hastane her tarafta yapılabilir. Zaten belediye başkanı da bu konuda yer gösterdi. Bu söylemim kendi düşüncemdir. AK Parti’yi eleştirmek ya da belediye başkanına prim yaptırmak anlamında değildir. Şoför esnafının düşüncesi her iki yatırım da Akçaabat’a kazandırmak yönündedir. Çünkü Akçaabat’ın her ikisine de ihtiyacı vardır. Siyasi irade de bu her iki yatırımı da Akçaabat’a kazındırmakla mükelleftir. Bütün sivil toplum örgütleri bir araya gelip bu konuyu tartışalım."

 

         Minibüsçüler Kooperatifi Başkanı Abdullah Sevim, “Biz hem hastaneyi hem oteli istiyoruz. Ancak Karayolları’ndan alınan arazi otel olmalıdır” dedi.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Akçaabat Sahipsiz Esnafı
29 Mayıs 2008 Perşembe 17:55
Eleştirilmekten korkmayın oda başkanı
Malum yerin hastane olması için birileri Akçaabat'taki esnafı tek tek gezerek fikrini almış ve bunu da kamu oyuna teklare etti. Ben bir esnaf olarak ve Esnaf odası binasına en yakın yerdeki esnaflardan olmama rağmen bana kimse gelip de bir şey sormadı. kaldı ki bu söylediğinden esnaf olan kendi yönetim kurulu üyelerinin bile haberi olmadığı söyleniyor. Birileri esnafın sırtından bir yerlere gelmeye çalışıyor, biz duyarlı esnaflar olarak buna izin vermeyeceğiz. Hakkımızı yedirmeyeceğiz. Kongrede verilen sözlerin takipçisi olacağız ve bunların hesabını da yine kongrede soracağız. Öyle mahalle aralarında ufak tefek menfaatler uğruna esnafın üzerinden prim yapılması birilerine yakışmamaktadır. Olumlu ya da olumsuz eleştiriye tahammül edemeyen esnafın liderliğine soyunan insanlar bize ne kadar yardımcı olmuşlardır gelsinler bunları bizlere anlatsınlar Trabzon Tv stüdyolarında anlatmasınlar. Akçaabat sahipsiz değildir........ Akçaabat Esnafı hele hiç sahipsiz değildir..........
Akçaabat kamuoyuna saygıyla sunulur..........
s.karabacak
29 Mayıs 2008 Perşembe 09:41
t
hastane yapılması dah uygun olur bence
bursadan
27 Mayıs 2008 Salı 00:35
hasdane olsun
sayın büyüklerımız baylar bayanlar trabzonun en büyü ilcesi akcaabat nufus 140 bin hasdane olmayıpda ne olacağıdı oteli cıkın hacka obasına yapın kara dağa yapın cünkü yeli ve yabancı turis yazın geliyo akcaabata
bursadan kurbedci
27 Mayıs 2008 Salı 00:11
hasdane olsun niyemi
hemşerilerim akcaabat büyük ilce nufus yoğun yol ağzı dam hasdane yeri şehir icindeki yederli deyil oteli nabıyım orda otel her yerde olur ama hasdane her yerde olmaz cıkın hacka obasında yapın oteli cıkın kara dağda yapın yerli ve yabancı turist yazın geliyo dağa cıkıyoruzyazın yeşillik kışın kar keyfi yapılmazmı benden soylemesislamlar erkenden ihalesi yapılıp başlansın yoksa kacan balık yiri olur
M.Kurucelik
26 Mayıs 2008 Pazartesi 19:39
Yeter artik
Ne yapacaksaniz artik yapinda bizde sizlere inanalim.Hep tersine is yapar bu Millet,neden acaba.Otel icin cok uygun yer dedik inanmadilar.Bizim insanlar Otel deyince hemen beldenasagi düsünmeye basliyor.Hastane yukarlarda yapilsada sakin ferrah havadar yerde daha iyi olmazmi.Alistiniz hersey ayaginizin altinda olsun.Tipfakültesi yukarlarda olduda kimse gitmiyormu.Yazikki karar verenlerde yurtdisinda yasamis Dünyayi görmüs olmalari.Kendi ayaginiza kursun sikmayin.Hastaneyide yapin Otelide.Yakinda Hükümet yikilirsa havanizi alirsiniz.Türkiyenin Dünyaya acilisyeri Akcaabat olsun dileklerimle.....
Diğer Haberler
 • Akgün'den Çok Sert Mesaj16 Şubat 2018 Cuma 13:28
 • Türkmen "Ciddiye Almıyorum"16 Şubat 2018 Cuma 10:33
 • Bektaşoğlu'ndan Zeytin Dalı Harekatına Atıf15 Şubat 2018 Perşembe 16:49
 • Akçaabat'ın Kurtuluşu Sergisi15 Şubat 2018 Perşembe 14:28
 • Kavgayı Ayırayım Derken Hayatını Kaybetti15 Şubat 2018 Perşembe 10:58
 • Konserler Ertelendi14 Şubat 2018 Çarşamba 14:37
 • Ödül Cemil Usta Maltepe'ye14 Şubat 2018 Çarşamba 11:30
 • Bisiklet Turu Sinop'ta14 Şubat 2018 Çarşamba 10:41
 • Bugün Vefat Edenler14 Şubat 2018 Çarşamba 08:51
 • Erbaşaran'a Yeni Görev13 Şubat 2018 Salı 16:05
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Akçaabat Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0462 666 0 444 0545 663 0 444 | Faks : 0462 666 0 444 | Haber Yazılımı: CM Bilişim
  ");