• BIST 110.157
  • Altın 155,685
  • Dolar 3,8490
  • Euro 4,5370
  • Trabzon : 23 °C

BABUŞCU VE AÇIKLAMASI

18.11.2009 00:16
Derviş ALTUNTAŞ

Derviş ALTUNTAŞ

Her işin kendine göre bir zorluğu vardır. Dışarıdan bakılınca kolay gelen birçok işin içine girince dışarıdan göründüğü gibi olmadığını anlarsın. Hani atalarımız derler ya “Horon dışarıdan güzel görünür” diye.  Habercilikte aynen öyle.

 

Şimdi bu nerden çıktı diyeceksiniz.

Sitemizde her zaman dediğimiz bir laf vardır. Bizim şahsi olarak muhakkak ki bir görüşümüz vardır. Ama bu görüşümüzü sitemizdeki haberlere hiçbir zaman yansıtmamaya  gayret gösteririz.  Her görüşü aldığımız gibi sizler aktarmakla mükellefiz ve habercilikte hiç kimsenin veya bir görüşün tarafı değiliz.

 

Ancak iş futbol olunca açıkça söyledim ve söylüyorum, tarafım ve tarafız.

Bu tarafta Akçaabat Sebatspor tarafıdır, son yıllarda bizleri üzse de Trabzonspor tarafıdır.

 

Bugün elektronik postama Ayhan Babuşcu tarafından kaleme alınan  bir açıklama düştü ve akabinde beni telefonla arayarak haber hakkında açıklama yaptı. Gerçi Ayhan bey, her maç olmasa da belli aralılar ile Akçaabat Sebatspor maçları sonrası görüşürüz telefon ile. Çoğu zaman da açıklama babından bir konuşma yapar. Ama bu açıklamaları  muhalefette olan bir parti başkanı gibidir.  Bende bu tür açıklamaların kulübe zarar vereceğini bildiğim için yani taraf olduğum için yazmam.

 

Bu günde yazmayacağımı anladı sanırım ki uzun bir açıklama yazdı. Yazdığı açıklama tam 3 sayfa. Ya Ayhan bey, bunu yazarken üşenmedin mi!. Ne yalan söyleyeyim, ben yazıyı zorla kısalttım ve tekrar yazarken baya üşenerek yazdım.

 

Gelelim açılamaların içeriğine.

 

Ayhan Babuşcu   Akçaabat Sebatspor’u özden sevdiği (Ki ben öyle düşünüyorum) için, düştüğü duruma üzüldüğü için, bu açıklamaları yapmıştır. Öyle ya takım son 7 haftadır mağlup oluyor. Her Akçaabat Sebatspor’u seven gibi O’nun da bu mağlubiyetler canını sıkmıştır. Bu nedenle açıklama yapmıştır diye düşünüyorum.

 

Eğer açıklama sırf muhalefet olsun diye yapmış ise bunu da tam olarak  doğru yapılmış bir hareket olarak görmek mümkün değil. Tabii ki eleştireceksin. Eleştiri olmadan doğruları bulmak zor olur. İş yapanlar eleştirilir ve buna her zaman hazırlıklı olurlar. Ama bu eleştirileri yapıcı, toplayıcı ve gelecekte keşke demeyecek şekilde yapılması çok önemlidir.  Bu bağlam da Babuşcu’nun açıklamalarını pekte yapıcı bulduğumu söyleyemem.

 

Hem de çok önemli bir karşılaşmanın arifesinde bu açıklamanın yapılmasını doğru bulmam mümkün değil. Eğer bu açıklamalar futbolcular arasında bir takım gruplaşmalara neden olursa bu çok daha derin bir yara açar kulüpte.  Sayın Babuşcu, gel bu takım için geçmişte yaptığın yardımları yine yapmaya çalış. Yaptığın iyilikleri de zararları da bu camia unutmaz.

 

Gelin birlik olalım, geçmişteki  olumsuzlukları değil de olumlu yanları örnek alalım. Onları hatırlayalım. Biz birbirimize düşüp birbirimizi üzdükçe düşmanlarımızın sevindiğini unutmayalım.  

Gelin eski-yeni, küçük-büyük demeden her Akçaabat Sebatlıya sahip çıkalım.

Bir olalım, birlik olalım.

Yorumlar
hasan61
25 Mayıs 2010 Salı 00:05
sebat
yorumları okudum.Görüşlere saygılı olmak gerek.Doğru bitanedir.O bir doğru etrafında birleşmekte fayda var.hani derlerya iyi günde kötü günde sözünü hatırlatmak lazım.Akçaabat sebat spor yeniliyor diye öfkelenmemek yakışır.Yönetimler yanlış yaptığı zaman da olur.O yanlışı direk onlarla paylaşmakta fayda var.Daha iyi bir sebat oluşturmak dileği ile herkese saygılar.
yasar
18 Aralık 2009 Cuma 21:44
bulusma
dayı sebat spor hakkında yorumlarınızı daha cok sıklasdırın sebat ın ıhdıyacı var baska neyımız kaldı kı sonuna kadar arkandayım torun dan selamlar
bubendeğilim
19 Kasım 2009 Perşembe 21:54
tebrikler...
Seni tek kelime ile tebrik ediyorum...O birkaç kişi ne yazarsan yaz anlamazlar..tarafım tarafız diyorsun..Kim için Sebat için diyorsun...anlatıyorsun...adamlar anlamıyorlar..anlamazlarda...Çünkü niyet başka..Sen rahat ol..Çünkü seni anlayanlar daha fazla..Sebat'ı sevenler daha fazla..hemde çok fazla...
cavit elektronık
19 Kasım 2009 Perşembe 11:49
iyi niyetli olmak
demekki iyi niyetli maneviyatı güçlü olmak yetmiyor bazen diyerek başlamak istedim...bana sorar iseniz şu an ki yönetim sebatspor için yapılması gerekenin fazlasını yaptığının inancındayım tadıdığım ve bildiğim kadarıyla.başarısızlık var doğru önlemi daha işin başında iken alınabilirdi yapılan yanlış tercihler başarısızlığı ortaya çıkardı fakat bu demek değildir yönetim başarısız..daha erken hamle yapılsa idi bu durum böyle olmazdı diye düşünüyorum ...şunuda söylemek istiyorum sebat spor kişiler
oefiso
19 Kasım 2009 Perşembe 10:54
sebat
allah iyiliğini versin senin derviş bey!!!!
ortalığı karıştır sonra birlikden bahset...
ne kadar uyanıklık... neden yayınladın ?
kars maçından hemen önce ?
neden saklasaydın...
yayınlamasaydın.....
benim her yazdığımı yayınlıyormusunuz...
asıl siz zarar veriyorsunuz..siz..
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Akçaabat Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0462 666 0 444 0545 663 0 444 | Faks : 0462 666 0 444 | Haber Yazılımı: CM Bilişim
");