• BIST 109.330
 • Altın 156,133
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501
 • Trabzon : 11 °C

Akçaabatlılar Vakfı'nda Kongre

04.03.2008 09:47
Akçaabatlılar Vakfında Kongre
Akçaabatlılar Yardım ve Dayanışma Vakfı’nın genel kurul toplantısında Başkanlığa tekrar Oktay Sevim getirildi.

     Akçaabatlılar Yardım ve Dayanışma Vakfı’nın olağan genel kurul toplantısı yapıldı. Vakıf merkezinde gerçekleştirilen genel kurul toplantısında Vakıf Başkanı olarak yeniden Oktay Sevim görevlendirilirken; yapılan konuşmalarda Vakfın gerçek işlevini yerine getirmesinin şart olduğu vurgulanarak, kangrene dönüşen kız yurdu inşaatının ise bir an önce tamamlanması istendi.
23 kişi katıldı
      Başkanlığını Muammer Ertuğrul’un, yazmanlığını Kemal Keleşoğlu’nun yaptığı ve Mustafa İnal ile Haydar Özlü’nün de üye olarak yer aldığı divan kurulunun yönettiği genel kurul toplantısında kayıtlı 108 üyeden 23’ü hazır bulundu. Yönetim ve Denetim kurulları faaliyet raporlarının Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Ziya Atasoy tarafından okunmasının ardından her iki rapor da onaylanıp ibra edilirken, gündem gereği tahmini bütçe de görüşülüp onaylandı.
     Konuşmalar
     Genel kurulun dilek ve temenniler bölümünde söz alan KTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Selahattin Köse, KTÜ’nün bu yıl hizmete açacağı Güzel Sanatlar Fakültesi ve Trabzon Meslek Yüksek Okulu’nun bazı bölümleri ile Akçaabat’a 3000 üniversite öğrencisinin geleceğini, bunun da özellikle kız öğrenciler için yurt sorunu ortaya çıkaracağını belirterek, Vakfın Yenimahalle’deki inşaatı kangrene dönen kız yurdunu yeniden gündeme getirdiğini söyledi. Köse yurdun bir an önce tamamlanarak hizmete açılmasını istedi. Köse, kendisinin de destek vereceği bu çalışmaya tüm Akçaabatlılar’ın da destek vermesi gerektiğini savunarak, hizmet almada diğer ilçelerden çok geride kalan Akçaabat’ta çekememezlik ve nemelazımcılıktan kaynaklanan yaklaşımların da terkedilmesi gerektiğini söyledi.
      Vakıf üyesi işadamlarımızdan İsmet Yılmaz da Ankara’da yapılan Akçaabatlılar gecesinde Vakfın temsil edilmemesinden duyduğu üzüntüyü dile getirerek Vakfın bir an önce amacına uygun işlere imza atması gerektiğini savundu. Bu noktada Akçaabatlılar arasında bir sinerji oluşturulmasının da gerekliliğini vurgulayan Yılmaz, yardıma muhtaç kişilere, öğrencilere ve yaşlılara da Vakfın yardım elini uzatması gerektiğini sözlerine ekledi.
Fikret Kazancı ise Vakıf Yönetim Kurulu’nun ayda en az bir kez üyeleri toplayarak neler yapıldığı konusunda bilgi verilmesini istedi. Kazancı, bu toplantılarda yapılacak işlerin de geniş katılımlı olarak planlanması gerektiğini sözlerine ekledi.
     Seçilenler
     Akçaabatlılar Vakfı’nın genel kurulunda yapılan seçimde oylanan ve üyelerin tümünün onayını alan listede yer alan isimler şunlar:
Yönetim Kurulu: Oktay Sevim, Ahmet Ziya Atasoy, İsmail Hakkı Uzun, Mustafa İnal, Salih Zeki Topsakal, Haydar Özlü (Asıl), Ali Dinç, Remzi Şener, Hüsnü Sevim, Gürol Demir, Muammer Ertuğrul, Osman Ekici, Burhanettin Topsakal (Yedek).
Denetim Kurulu: Aydın Polatkan, Şakir Verep, Köksal Uçak Çilingiroğlu (Asıl), İbrahim Baş, Tahsin Kalaycı, Ali Topal (Yedek).

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Muhammet YAVRUOĞLU
17 Mart 2008 Pazartesi 21:17
Gurbete Selamlar
Sayın Ömer Karacukur Beye şahsımla ilgili belirttikleri güzel duygu, tevazu ve düşüncelerinden ötürü çok teşekkür eder, sevgi ve saygılarımı sunarım. Bu Vatan, bu Millet gurbetçi kardeşlerimizle onur duyuyor. Türkiye’den Viyana’ya ve tüm gurbetçilerimize sonsuz selamlar.
ömer karacukur
08 Mart 2008 Cumartesi 21:23
tesekkur
sayin yavruoglu dusuncelerinize bir akcaabatli olarak katiliyorum cok guzel anlattiniz ve yazdiniz ellerinize saglik viyanadan guzel akcaabatima kucakdolusu sevgiler.
Muhammet YAVRUOĞLU
07 Mart 2008 Cuma 22:56
ARTIK , HERKES GÖREVE
Akçaabatlılar Yardım ve Dayanışma Vakfı; kurulurken ne güzel duygularla kurulmuştu. Vakıflar Bölge Müdürlüğüne ziyaretime gelip, bilgi alan, çalışkan, kalpleri insan ve hizmet sevgisiyle dolu, heyecanlı o güzel insanlar; ‘çok iyi çalışan bir vakfı’ nasıl kurabiliriz, diye oradan oraya koşturuyor, bir şeyler yapabilmenin heyecanını yaşıyorlardı.

Gün geldi Vakıf Tüzel Kişilik kazandı. O, ilk yönetim ne de çok çalışkandı. Gönülleri hizmet aşkı ile doluydu. Görkemli törenlerle Vakıf hizmete açıldı. Hemen bir kız öğrenci yurdu açılması için arsa alındı. O tarihte Akçaabat’ta kız öğrenci yurduna çok ihtiyaç vardı. Dar gelirli aile çocuklarına öncelikle de kız çocuklarına yardım da öncelik verilmesi isteniyordu. Güzel hizmetlerin yanında şubeler açılmaya başladı.

Derken yönetimler değişmeye başladı. Eski heyecan kayboldu. Teftiş raporlarında belirtilen eksiklikler dahi tamamlanıp ilgili idareye bildirilmiyordu. İhtar üzerine ihtar ve nihayet vakfın dağıtılması için ilgili idare tarafından dava açıldı. Mahkeme kararı ile ilk yönetimin ki en çok çalışan yönetimin feshine karar verildi. Bir moralsizlik, kâbus gibi Vakfın üzerine çöktü.

Artık, Akçaabat Belediyesinin büyük fedakârlıkla vakfa verdiği lokal de sadece oyun oynanır oldu. Vakfın kuruluşunda katkı sağlayacağına söz veren idareciler, fedakâr insanlar artık ortalıkta yoktu. İlçenin değişik kademedeki idarecilerinden bazıları küsmüş, bazıları ise vakfa gelip oyunlara katılarak, laçkalığa katlıda bulundular. İdarede görev alanlar didiniyorlar, ama bir türlü istenilen düzeye ulaşılamıyordu. Vakfın yönetimine gelen Sayın Hikmet Değer gibi çok çalışkan ve bilgili bir insan, çok gayret sarf etti. Ama yine istediği düzeye erişemedi. Sayın Nusret Hacısalioğlu da Sayın Hayrettin Gurbetli de çok emek sarf etti. Ama yine olmadı.

Her kurum Vakfın Yurt inşaatına el atmak istiyor, nedense o da olmuyordu. Boş, yağmur, kar, rüzgâr ve güneş altındaki binanın betonarmesinde bir sorun ortaya çıkmıştı. Gelen yönetimlerden bazılarına takoz koyanlarda çıkıyordu. Dışarıda Akçaabatlılar sevgiyle, gönül bağıyla birbirleriyle bir araya gelseler de Akçaabat’ta Akçaabatlılar bir araya gelemezler, diye görüntü veriliyordu. Hala bu görüntüden Akçaabatlılar kurtulamadı. Bir yurt inşaatı hala sonuçlanamadı.

Bu gün Vakfın kurucuları arasında yer alıp da aramızdan ayrılanların kemikleri sızlıyor. Korkarız ki “Trabzon Kalkınma Vakfı” gibi “Akçaabatlılar Vakfı” da kaynayıp gidecek. Hâlbuki bu vakıf sayesinde ne güzel hizmetler yapılabilir. Böyle zor şartlarda Vakfın yönetimine talip olanları cesaretlerinden ötürü kutluyorum. Ya hiç kimse talip olsaydı. İl ve ilçe yöneticilerimizi ve eski vakıf yöneticileri ve üyelerini ve tüm Akçaabatlıları bu vakfa ve yönetime katkı yapmaya çağırıyorum. Neme lazımcılığı bırakıp, “artık herkes göreve” diyoruz. Vakfa gösterdikleri duyarlıktan ötürü K.T.Ü. Rektör Yardımcısı Sayın Selahattin Köse’yi kutluyor, Akçaabatlılar olarak, Akçaabat’a hizmet edenlere şükranlarımızı arz ediyoruz. Yeniden Vakfın Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilen Sayın Oktay Sevim ve yeni yönetime başarılar dileyerek, daha etkin çalışmaya ve iz bırakacak hizmetler yapmaya çağırıyoruz.

Bu vesile ile genç nesillerin yetişmesinde en büyük rolü oynayan, insanlığın baş tacı, fedakâr hanımların günü olarak kabul gören 8 MART “DÜNYA KADINLAR GÜNܔNÜ sevgi ve saygılarımla kutluyorum.
ömer karacukur
04 Mart 2008 Salı 18:18
akcaabatlilar vakfi
vakfin anlami yardim ve yardimlasma .genel kurula 23kisi istirak etmis buradan gorunuyorki yardimlasmayi yardim etmayi akcabatli unutmus mudur diyorum .insalah dusundugum gibi olmaz .birlik beraberlik icinde yardimlasmadilagiyle.akcaabata selam
Diğer Haberler
 • Misafir Gözüyle Festival02 Ağustos 2017 Çarşamba 11:39
 • Akçaabat es geçildi12 Temmuz 2017 Çarşamba 16:51
 • Nisan Karı Kartpostal Gibi09 Nisan 2017 Pazar 16:59
 • Çocuk Tiyatro Festivali Başlıyor08 Nisan 2017 Cumartesi 11:45
 • Dağ turizminin yeni gözdesi "Akçatepe"27 Mart 2017 Pazartesi 11:00
 • Tiyatro Günleri Sürüyor08 Mart 2017 Çarşamba 15:05
 • Başbakan’ın hayatı kitap olacak04 Ekim 2016 Salı 12:37
 • Yarışlar Nefes Kesti25 Eylül 2016 Pazar 17:43
 • Zühre ile Adem evlendi25 Ağustos 2016 Perşembe 08:26
 • Tabelalar Hatalarla Dolu02 Mayıs 2016 Pazartesi 13:16
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Akçaabat Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0462 666 0 444 0545 663 0 444 | Faks : 0462 666 0 444 | Haber Yazılımı: CM Bilişim
  ");